erik-karits-r6pynlurq2m-unsplash

W Polsce z roku na rok przybywa pacjentów, u których zdiagnozowano boreliozę. Choroba ta niezwykle szybko postępuje, dlatego też nie warto czekać. Jak wygląda obecnie leczenie boreliozy? Z jakich metod najczęściej korzystają pacjenci? Na te oraz na wiele więcej pytań odpowiedzi znaleźć można poniżej.

Borelioza – wszystko, co trzeba wiedzieć o tej chorobie

W ostatnim czasie coraz częściej słyszy się o boreliozie, która stanowi
poważne zagrożenie dla ludzi i zwierząt. Wieloetapowe objawy rozwijają się szybko po zakażeniu. W 1999 roku National Institutes of Health (NIH) opublikował raport sugerujący, że tylko 10-20% osób, u których zdiagnozowano boreliozę można całkowicie wyleczyć. Około 60% osób, u których leczono boreliozę, kilka lat później doświadczyło nawrotu choroby. NIH twierdzi, że te statystyki sugerują, że infekcja może pozostać aktywna w organizmie i może nie zostać całkowicie wyeliminowana. Warto jednak z tą chorobą walczyć. Większość lekarzy zapisuje pacjentom przede wszystkim antybiotyki, które doskonale sprawdzają się w przypadku boreliozy “świeżo” wykrytej. Gdy pacjent o chorobie dowiaduje się po kilku miesiącach lub latach, antybiotykoterapia nie sprawdza się, co oznacza, że trzeba szukać alternatywnych metod leczenia.

Indywidualne podejście do pacjenta

W takim przypadku warto zaufać profesjonalistom. W Polsce znajdują się kliniki, które posiadają świetnych specjalistów od leczenia boreliozy. W takim miejscu można skorzystać również z biorezonansu komórkowego, który jest innowacyjną metodą w leczeniu boreliozy. Po indywidualnej konsultacji z pacjentem lekarz opracowuje skuteczny i spersonalizowany plan leczenia. To wszystko zależy od tego, w jakim stadium jest choroba, jak szybko postępuje, z jakimi objawami boryka się pacjent, jakie ma wyniki badań itp. Gdy lekarz zapisuje pacjentowi biorezonans, najczęściej leczenie poprzedzone się badaniem na biorezonansie komórkowym na aparacie MORA pozwalającym na sprawdzenie, czy krętki Borrelii są obecne w organizmie.

Biorezonans i inne metody leczenia

Mimo iż wielu pacjentów podchodzi do tej metody sceptycznie, to trzeba przyznać, że biorezonans Częstochowa cieszy się ona bardzo dobrymi wynikami w leczeniu boreliozy. Odpowiednio dobrane drgania, które działają bezpośrednio na krętki Borelli, niszczą je. Do równie skutecznych metod należą również: terapie F-SCAN, ozonoterapia, leczenie witaminą C oraz leczenie komorą hiperbaryczną. W przypadku wdrożenia leczenia jedną z powyższych metod ważne jest to, by pacjent otrzymał również ścisłe wytyczne dotyczące diety i ćwiczeń fizycznych, aby pomóc organizmowi w regeneracji.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

Array