supermarket

Pandemia spowodowana koronawirusem znacząco osłabiła gospodarkę. Niestety wiele firm zmaga się z problemami. Jednak poza aspektem gospodarczym trzeba też pamiętać, że choć gospodarka się powoli otwiera to tym bardziej należy zadbać o odpowiednie warunki higieniczne. W dzisiejszym wpisie przedstawimy wam jak jak zadbać o czystość w sklepie wielopowierzchniowym w czasie pandemii.

Usługi profesjonalistów i częsta dezynfekcja to podstawa

W przypadku każdego sklepu zachowanie odpowiedniego poziomu czystości jest nie tylko ważne, niezbędne, ale też wymagane przez sanepid. W obecnych czasach trzeba jednak owe działania zintensyfikować dzięki temu znacząco zmniejszy się ryzyko roznoszenia wirusa. Przede wszystkim powierzchnie sklepowe muszą być regularnie sprzątane, jednak regularność musi być większa niż w czasie sprzed pandemii. Kolejnym ważnym elementem jest regularna dezynfekcja każdego miejsca. Firma sprzątająca powinna bardzo dokładnie wykonywać swoje obowiązki korzystając choćby z maszyn czyszczących, ale też dodatkowo powinna jeszcze dokonywać regularnego odkażania przestrzeni. Tutaj warto stworzyć odpowiedni grafik, który powinien dzielić obowiązki. Także toalety muszą być częściej sprzątane. Jeżeli do tej pory sprzątane były raz na dwie godziny to teraz powinny być przynajmniej co godzinę sprzątane i dezynfekowane.

Bezpieczeństwo klientów i personelu jest najważniejsze

Jeżeli sprzątanie będzie następować w czasie, gdy klienci są w sklepie to warto stosować sprzęt szorująco zbierający np. z oferty https://klido-czystosc.pl/3-maszyny-czyszczace. Jeżeli jednak nie jest to możliwe to koniecznie wymytą i jeszcze mokrą przestrzeń trzeba oddzielić i ustawić przy niej znak informacyjny i ostrzegawczy. Następnie w wielu miejscach powinny znajdować się automaty ze środkami antywirusowymi. Najlepiej wybrać takie urządzenia, które są bezdotykowe. Trzeba też regularnie dokonywać przeglądu czy są one napełnione. Można także zdecydować się na urządzenia odkażające UV. Nie można zapominać o ustawieniu obok ręczników jeżeli stosuje się klasyczne środki oraz kosza. Dodatkowo automaty czy dozowniki z płynem powinny być porozmieszczane po całej przestrzeni, a nie tylko przy wejściu do sklepu. W pomieszczeniach zamkniętych obowiązuje też ścisły obowiązek noszenia maseczek ochronnych, który powinien być przestrzegany zarówno przez pracowników, ale też klientów.

Zachowanie sterylnej czystości jest niezbędne w każdym sklepie, ale w obecnym pandemicznym czasie należy jeszcze zintensyfikować owe działania, dzięki temu ryzyko roznoszenia wirusa będzie zdecydowanie mniejsze. Stąd też należy przestrzegać najbardziej rygorystycznych norm bezpieczeństwa.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *