komputer3

W wielu zawodach pracownicy nie mają określonego tak zwanego dress code’u, co oznacza, że mogą sobie na wiele pozwolić. Idąc do pracy należy jednak zadbać o swój profesjonalny wizerunek, ponieważ wpływa to pozytywnie na odbiór i dodaje nieco pewności siebie. Stroje do pracy wcale nie muszą być bardzo formalne, aby odbierane były jako eleganckie i profesjonalne. W jakie elementy garderoby powinna się wyposażyć każda kobieta nosząca większy rozmiar?

Jaki jest odpowiedni strój do pracy?

Jeśli nie wiesz, jaki strój wybrać, najlepiej kieruj się prostymi zasadami. Osoby noszące nieco większe rozmiary często starają się zakrywać mankamenty swojej figury właśnie przy pomocy ubrań. Idealnie sprawdzają się sukienki xxl w rozmaitych fasonach. Jeżeli sukienka ma odkryte ramiona, pamiętaj o żakiecie lub sweterku, dzięki któremu będziesz wyglądała profesjonalnie w każdej sytuacji. Uważaj również na zbyt krótkie sukienki, ponieważ nie kojarzą się z profesjonalnym podejściem do pracy.

Optymalnym rozwiązaniem jest również zawsze klasyczna spódnica do kolan i biała bluzka. Jeżeli lepiej czujesz się w spodniach, nie zmuszaj się do odkrywania swoich nóg i postaw na fason spodni, który będzie najkorzystniejszy dla Twojej figury.

Czy warto kupować ubrania do pracy online?

Coraz więcej sklepów i butików odzieżowych przenosi swoją działalność właśnie do Internetu, ponieważ w ten sposób swoją ofertę mogą przedstawiać większej grupie klientek. Modne duże rozmiary bez trudu znajdziesz na przykład na https://tono.pl/ i w innych butikach. Również duże sklepy sieciowe przestały ograniczać się do tradycyjnej sprzedaży. Na ich stronach można znaleźć cały asortyment, dostępny również w sklepach stacjonarnych.

Nie obawiaj się zakupów w Internecie, ponieważ większość firm umożliwia darmowe zwroty produktów. Poza tym, zawsze prezentowane są orientacyjne wymiary dotyczące danego rozmiaru. Zakupy online są bardzo szybkie i dużo wygodniejsze od tych tradycyjnych. Dodatkowo, masz możliwość skorzystania z oferty wielu różnych sklepów, a nie musisz przy tym opuszczać domu.

Related Posts

1 Komentarzy

  • Przygotowujesz się właśnie na rozmowę kwalifikacyjną i nie wiesz co ubrać? Podpowiadamy jakich błędów nie popełniać! -
    5 maja 2021

    […] Choć może niektórzy uznają ten punkt za niepotrzebny, warto jednak o nim wspomnieć, ponieważ wciąż niestety spotyka się osoby, które na rozmowę kwalifikacyjną wybierają pomiętą koszulę, poplamione spodnie lub wyczuwalny jest od nich dym papierosowy połączony z perfumami. Pamiętać należy o jednym – rekruterzy oceniają nie tylko to, jakie mamy doświadczenie, patrzą także na nas jako całość, oceniając to jakimi jesteśmy ludźmi. Niedbały wygląd nie robi na nich dobrego wrażenia…Podsumowując – rozmowę kwalifikacyjną zawsze traktujmy jak poważne spotkanie biznesowe, do którego trzeba się odpowiednio przygotować, a także odpowiednio zaprezentować. Nasz strój ma pokazywać, że jesteśmy osobami profesjonalnymi i warto nas zatrudnić. Przed wyjściem z domu warto więc krytycznie spojrzeć w lustro i ocenić czy sami siebie chcielibyśmy zatrudnić. Jeżeli szczęście Ci dopisało i udało Ci się dostać pracę, koniecznie sprawdź, jak należy się do niej ubierać – Jak ubierać się do pracy?. […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *