niepozadana-osoba

Harmonijne relacje międzyludzkie są kluczem do sukcesu firmy. Menedżerowie często spotykają się z osobami, które psują atmosferę, ale przede wszystkim niszczą morale swoich pracowników i których postawa może wpływać na zespoły. Jakie są rozwiązania na wypchnięcie złej osoby za drzwi? Co możesz zrobić, aby ta osoba, będąca w centrum wszystkich napięć, opuściła szeregi Twojej firmy? Co zrobić, aby w przypadku tego typu sporu to pracodawca miał wszelkie szanse po swojej stronie?

Identyfikacja “czarnej owcy”

Kłótnia z innym pracownikiem, działania, które tworzą złą atmosferę w całej firmie, nieukrywane motywacje do przejścia do innej firmy, niezależnie od tego, czy jest to konkurencja, czy nie, chęć zaszkodzenia firmie w trakcie jej bieżącej działalności, osoba, która stale znajduje się w centrum wszystkich napięć w zespole… Powodów, dla których pracownik może być prawdziwą czarną owcą w Twojej firmie może być wiele. Zidentyfikowanie tej osoby nie jest najłatwiejsze, ale jest to pierwszy krok w procesie, który może być długi, jeśli zwolnienie staje się jedynym rozwiązaniem w Twoich oczach, aby uciszyć te szkodliwe działania dla Ciebie i Twoich pracowników.

Przeanalizuj dokładne przyczyny złego zachowania

Przede wszystkim konieczne jest, abyś Ty i Twoi pracownicy określili powody, dla których dany pracownik jest wrogiem numer jeden w Twojej firmie.
Czy konflikty z innymi członkami Twojej firmy są główną przyczyną tych awarii? Pracownicy, którzy skarżyli się na negatywne działania na rzecz firmy i atmosferę w jej szeregach? Czy pracownik chce zobaczyć inne horyzonty i jest zdesperowany, aby opuścić firmę bez konieczności składania rezygnacji? A może ten sam pracownik chce zaszkodzić firmie w każdy możliwy sposób? Istnieje wiele powodów, dla których możesz wstawić się za danym pracownikiem. Po zidentyfikowaniu tych powodów, aspekt prawny będzie po Twojej stronie, aby uzyskać tę niepożądaną osobę do opuszczenia. Ale nigdy nie zapominaj o pierwszym kroku: odwołanie, w którym wszystkie argumenty są po Twojej stronie, to odwołanie, które zostało wcześniej należycie przygotowane.

“Dura lex, sed lex”

Po zebraniu wszystkich elementów, to od Ciebie zależy, czy prawo będzie działać na Twoją korzyść. Czy pracownik wykorzystał swoje obowiązki, aby celowo udaremnić zawarcie ważnego kontraktu? Czy robi wszystko, co możliwe, aby stworzyć złą atmosferę w zespole, wiedząc, że inni pracownicy się skarżą? Niezależnie od sytuacji, prawo przewiduje sankcje, jeśli dany pracownik świadomie działa na szkodę firmy.

Aby postawić wszystkie szanse po swojej stronie, nie wahaj się ani chwili i zwróć się do ekspertów prawnych, którzy będą w stanie wskazać Ci punkty prawne, w oparciu o które masz prawo działać, aby uzasadnić zwolnienie danego pracownika. Dobrze przygotowana obrona i solidne argumenty uniemożliwią niechcianemu pracownikowi zwrócenie się przeciwko Tobie i wygranie sprawy, jeśli takowa będzie miała miejsce, przed sądem pracy.

Related Posts

1 Komentarzy

  • Dariusz
    29 września 2021

    Zły pracownik w firmie to jak kula u nogi – wiem z doświadczenia

Average
5 Based On 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *