velizar-ivanov-9ntxnfasr_q-unsplash_wp

Piękne, zdrowe i pełne blasku włosy to jeden z ważniejszych elementów naszego wyglądu. Nic więc dziwnego, że wiele kobiet pragnie podnieść sobie samoocenę za ich pomocą. Jak jednak troszczyć się o włosy, by były naszą ozdobą? Przygotowaliśmy dla Ciebie 5 wartościowych wskazówek!

Najpierw zadbaj o dietę

Zbilansowana, zdrowa dieta to klucz do posiadania pięknych włosów. Jak dbać o włosy od środka? By pasma były zdrowe, warto zawrzeć w diecie witaminę A, witaminy z grupy B, a także minerały takie jak cynk, miedź i krzem. Co jeść, by dostarczyć je do swojego organizmu? Polecamy warzywa strączkowe, jaja, wątróbkę, kasze, pełnoziarniste pieczywo, nabiał, a także marchew, pomidory i paprykę.

Możesz też sięgnąć po suplementy diety – te szczególnie cenne dla włosów zawierają skrzyp, pokrzywę czy drożdże. Pamiętaj, by wybierać wyłącznie sprawdzone suplementy z apteki!

Oczyszczanie to podstawa

Kolejny krok to pielęgnacja, a jej kluczowym elementem jest oczyszczanie. Włosy należy myć tak często, jak to konieczne. Codzienne mycie jest zazwyczaj konieczne w przypadku przetłuszczających się włosów oraz jeśli stosujesz produkty do stylizacji – wtedy musisz usuwać sebum i pozostałości kosmetyków dla dobra pasm. Pozostałe typy włosów spokojnie możesz myć rzadziej.

Istotny jest także wybór szamponu. Powinien on mieć możliwie jak najprostszy skład, więc naszym zdaniem najlepszym krokiem jest sięgnięcie po produkty naturalne. Doskonale oczyszczają i nie powodują podrażnień.

Przetestuj metodę OMO

Jeśli masz włosy kręcone lub zniszczone, OMO będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Polega ona na myciu włosów za pomocą odżywki. Najpierw na zwilżone pasma nakłada się odżywkę dopasowaną do typu włosów, a następnie używa się szamponu, ale wyłącznie na skórę głowy. Po spłukaniu obu produktów ponownie nakłada się odżywkę. Dzięki temu rozwiązaniu włosy są maksymalnie odżywione, a substancje myjące zawarte w szamponie nie niszczą pasm, oczyszczając wyłącznie skórę głowy. Warto sprawdzić to rozwiązanie – może metoda OMO to to, co Twoje włosy pokochają?

Wypróbuj zabiegi

Sam szampon i odżywka nie zawsze wystarczą, by cieszyć się pięknymi, zdrowymi pasmami. Jak dbać o włosy, by wydobyć z nich wszystko to, co najlepsze? Dobrym pomysłem jest sięgnięcie po dodatkowe zabiegi. Położona na włosy maska może być game changerem, podobnie jak wykonywany regularnie zabieg olejowania włosów dobrany do ich typu.

Ponadto jeśli masz problemy ze skórą głowy, wykonaj od czasu do czasu oczyszczający peeling, a zniszczone końcówki zabezpieczaj naturalnym kosmetykiem lub regularnie przycinaj.

Bądź delikatna

Włosy nie lubią ostrego traktowania, dlatego zarówno w pielęgnacji, jak i podczas stylizacji warto traktować je delikatnie. Unikaj szarpania i ciągnięcia, a także ostrych akcesoriów. Zaraz po umyciu nie ciągnij pasm, do odsączania wody wybieraj raczej bawełnianą koszulkę niż szorstki ręcznik.

Złym pomysłem jest też częste suszenie pasm gorącym powietrzem, prostowanie i kręcenie, a także używanie zbyt wielu środków do stylizacji. Każdy z tych zabiegów może zniszczyć włosy, przyczyniając się do ich łamliwości i do rozdwajania się końcówek.

Mamy nadzieję, że dzięki temu tekstowi wiesz już jak dbać o włosy. To prostsze niż myślisz – wystarczy trochę przemyślanych zmian w pielęgnacji i wprowadzenie kilku nawyków, a pasma odwdzięczą się pięknym wyglądem. Warto spróbować!

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

Array