jak-dbc-o-brode
akcesoria do golenia brody

Jesteś dumnym posiadaczem brody? Zastanawiasz się, jak dbać o zarost, by zawsze prezentował się nienagannie? Poznaj kilka wskazówek, dzięki którym Twoja broda i wąsy nabiorą wyjątkowego wyglądu! 

Jak pielęgnować zarost?

Krok 1: Zadbaj o swój organizm 

Pielęgnacja gęstego i regularnego zarostu to nie tylko kwestia pielęgnacji zewnętrznej. Największy wpływ na kondycję włosków ma stan zdrowia. Jeżeli zależy Ci na zapuszczeniu brody, koniecznie zadbaj o zdrową dietę, która dostarczy organizmowi niezbędnych składników odżywczych. Jednym z najważniejszych jest białko, które jest głównym materiałem budulcowym organizmu – w tym włosów. Warto zwrócić uwagę również na cynk, błonnik, kolagen i biotynę. 

Dbanie o swoje zdrowie to również regularny sen, ćwiczenia fizyczne i relaks. 

Krok 2: Regularnie myj brodę

Jednym z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych w przypadku długiej i gęstej brody jest jej regularne mycie. Ma to na celu przede wszystkim oczyszczenie powierzchni włosów z substancji, które mogą mieć na nią negatywny wpływ. Mowa tutaj zarówno o kurzu, zanieczyszczeniach znajdujących się w powietrzu, a także resztkach jedzenia. Do mycia brody najlepiej jest używać delikatnych szamponów na bazie naturalnych składników bądź specjalnie stworzonych szamponów do brody. 

Krok 3: Czesz i modeluj

Kolejnym istotnym punktem jest regularnie czesanie i modelowanie brody. Odpowiednio wyczesane włosy zdecydowanie łatwiej się układają, a tym samym prezentują. Brodę najlepiej jest czesać specjalną szczotką do brody, posiadającą naturalne włosie dzika. Regularne czesanie brody ma pozytywny wpływ również na skórę – umożliwia pozbycie się z jej powierzchni martwego naskórka, który blokuje produkcję odpowiednich ilości sebum. 

Oprócz czesania istotne jest modelowanie brody. Przydatnym preparatem może być balsam do brody, który pozwoli nabrać włoskom odpowiedniego kształtu, a także zapewnić im ochronę podczas zabiegów stylizacyjnych. Do modelowania brody mogą przydać się również różnego rodzaju szczotki oraz suszarka. 

Krok 4: Nawilżaj brodę

Zapuszczanie brody jest procesem, który wymaga wiele cierpliwości. Włosy często są niesforne, nie chcą się układać i nie zawsze prezentują się tak, jakbyś tego chciał. Jeżeli Twoja broda kompletnie nie chce się ciebie słuchać, powinieneś wypróbować olejek do brody. Preparaty te posiadają w swoim składzie m.in. masło shea, ekstrakty z lnu czy też wosk pszczeli. Nawilżają włosy, pielęgnują i nadają im niezwykle atrakcyjnego wyglądu. Zaletą stosowania tego typu produktów jest również pożegnanie problemu swędzącej skóry podczas procesu zapuszczania brody. 

Krok 5: Systematycznie przycinaj 

Każdy brodacz powinien pamiętać o systematycznych wizytach u barberów. Jeżeli jednak czujesz się na siłach, przycinanie brody i wąsów możesz wykonywać samodzielnie. Koniecznie jednak zaopatrz się w odpowiednie narzędzia, takie jak porządny trymer i wysokiej jakości nożyczki. Zabieg ten wymaga wprawy, więc przygotuj się na ciężkie początki. Z każdym kolejnym razem powinno być już coraz lepiej. 

Pięknie prezentująca się broda to wynik kompleksowych działań obejmujących zarówno zabiegi pielęgnacyjne, jak i właściwą suplementację. Decydując się na zapuszczanie zarostu, warto mieć na uwadze, że jej imponujący wygląd to nie tylko „geny”, ale przede wszystkim systematyczność i dbałość o każdy, najmniejszy nawet, włosek. 

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *