gdzie-na-wakacje-w-Polsce
gdzie-na-wakacje-w-Polsce

Nie masz planów na wakacje? Zastanawiasz się, gdzie możesz pojechać, by naładować baterie? Dowiedz się, co warto zobaczyć w Polsce i jak zaplanować swoją podróż.

Wakacje w Polsce – dlaczego warto?

Wakacje w Polsce przestały być popularne odkąd zagraniczne wycieczki stały się dostępne dla osób z przeciętnymi zarobkami. Bardzo często koszt wczasów za granicą był porównywalny, a w wielu przypadkach nawet tańszy niż pobyt nad polskim morzem czy też w górach. Wiele osób zrezygnowało z krajowych wyjazdów szukając zagranicznych okazji. W tym temacie najlepiej jednak sprawdzi się powiedzenie „cudze chwalicie, swego nie znacie”, ponieważ Polska potrafi zaskakiwać i posiada miejsca, których może pozazdrościć nam niejeden obcokrajowiec.

Bardzo często słysząc hasło „wakacje w Polsce” ludziom pojawiają się w głowie dwie opcje: góry albo morze. Jest to dość słuszna projekcja, ale oprócz tych dwóch opcji jest również wiele innych, które potrafią zachwycić. Warto korzystać z miejsca rzadziej uczęszczanych przez turystów. Jeżeli chcesz jechać nad morze, zrezygnuj z Trójmiasta. Jeżeli marzą Ci się góry, nie wybieraj Zakopanego.

Zalety wakacji w Polsce

Jedną z największych zalet spędzania wakacji z Polsce są koszty. Tak, jak wszędzie możesz wybrać zarówno tzw. opcję all inclusive, czyli pobyt w ekskluzywnym hotelu z posiłkami i darmowym drink barem, ale i opcję bardziej budżetową np. noclegi na polu kempingowym. Doskonałym pomysłem może być również podróż po kraju kamperem. Nie musisz martwić się o wymianę waluty – wszędzie zapłacisz w złotówkach i bez problemu uda Ci się wypłacić pieniądze w każdym dostępnym bankomacie.

Kolejną zaletą jest brak bariery językowej. Jest to szczególnie ważne dla osób, które nie znają obcego języka bądź posługiwanie się nim sprawia wiele trudności. Wakacje mają być czasem odpoczynku i relaksu, po co dokładać sobie stresu? W Polsce bez problemu porozumiesz się z innymi w ojczystym języku i szybciej nawiążesz nowe znajomości.

Decydując się na wakacje w kraju możesz dowolnie modyfikować swój pobyt. Jeżeli podczas wakacji dopadnie Cię choroba bądź pogoda nie będzie korzystna, w każdej chwili możesz wsiąść w samochód, autobus czy pociąg i wrócić do domu.

Gdzie wyjechać na wakacje w Polsce?

Jednymi z miejsc, które warto odwiedzić w Polsce są oczywiście tereny nadmorskie. Morze Bałtyckie nie należy do najcieplejszych, ale jest doskonałym miejscem na odpoczynek wśród szumu fal. Chcąc jednak obcować z naturą najlepiej jest wybrać mniejsze miejscowości i szukać plaż mniej obleganych. W przeciwnym razie wypoczynek zamieni się w prawdziwą walkę o skrawek przestrzeni. Jedną z propozycji może być Przylądek Stilo.

Wakacje spędzić można również w górach. W Polsce jest ich pod dostatkiem. Poczynając od Tatr, na Górach Świętokrzyskich kończąc. Jedną z najbardziej popularnych destynacji na wakacje są oczywiście okolice Zakopanego. Zatłoczone szlaki to jednak mała przyjemność. Zdecydowanie lepszym pomysłem mogą okazać się np. Góry Izerskie, Karkonosze czy też Bieszczady.

Doskonałym miejscem na wypoczynek są również Mazury. W sieci znajdziesz mnóstwo klimatycznych domków tuż przy linii brzegowej. Najczęściej są one ukryte w lesie zapewniając doskonałe warunki do odpoczynku i relaksu. Jeśli zależy Ci na spokojnej atmosferze nie wybieraj popularnych kurortów. Zdecyduj się na zdecydowanie mniejsze miejscowości, np. Kruklanki czy Wojnowo.

Polska pełna jest uroczych zakamarków i pięknych zabytków. W każdej części kraju z pewnością znajdziesz wiele hoteli bądź bardziej kameralnych noclegów, które pozwolą Ci czerpać z urlopu wszystko to, co najlepsze.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *