monitoring3

Farma fotowoltaiczna to niemały wydatek dla firmy, który jednak szybko się zwraca i zaczyna przynosić spore korzyści finansowe. Wytwarzana przez farmę energia pozwala przedsiębiorstwu uniezależnić się od dostawców prądu, co jest szczególnie istotne w obecnych czasach kilkusetprocentowych wzrostów cen energii. Dlatego też właściwe zabezpieczenie tej cennej inwestycji jest tak ważne. Dowiedz się, jak to zrobić.

Ochrona fizyczna na farmie fotowoltaicznej

Jednym ze sposobów na zabezpieczenie farmy fotowoltaicznej są firmy ochroniarskie we Wrocławiu, Bydgoszczy czy Krakowie – w każdym większym mieście można bez przeszkód wynająć pracowników, którzy w określonych godzinach (np. w nocy), będą zabezpieczali teren z instalacją fotowoltaiczną. Rozwiązanie to nie jest jednak bez wad. Wymaga podpisania umowy z agencją ochroniarską, bądź zatrudnienia pracowników, którzy będą przebywali w określonych dniach i godzinach na terenie farmy i jej pilnowali. To wiąże się z koniecznością stworzenia przynajmniej dwóch etatów, a tym samym poniesienia konkretnych kosztów przez pracodawcę. Niemożliwe jest bowiem zatrudnienie tylko jednej osoby, gdyż w przypadku jej urlopu czy zwolnienia lekarskiego nie będzie miał kto jej zastąpić.

Ochrona fizyczna we Wrocławiu lub w innym mieście to też, niestety, ryzyko pomyłki ludzkiej. Jest ona w pełni zdana na jakość i skuteczność pracy ochroniarza, który nie jest niezawodny. Niezauważenie intruza na farmie fotowoltaicznej, nieupoważnionego samochodu stojącego pod bramą, a nawet zaśnięcie ochroniarza w pracy to niestety nierzadkie zdarzenia, które wpływają na efektywność ochrony.

Nowoczesny monitoring wizyjny

Dlatego polecaną alternatywą dla ochrony fizycznej może stać się monitoring wizyjny. To rozwiązanie idealne właśnie do zabezpieczania terenów zewnętrznych, takich jak obszar farmy fotowoltaicznej. Zastępuje pracowników ochrony fizycznej, czyli dostępnych cały czas na miejscu, nowoczesnym systemem wizyjnym. Jednocześnie zapewnia niezawodność i efektywność świadczonej usługi przy znacznie niższych – w porównaniu z ochroną fizyczną – kosztach.

Monitoring wizyjny polega na zainstalowaniu na terenie farmy fotowoltaicznej kamer w różnych miejscach. Kamery te są podłączone do zaawansowanego systemu wykorzystującego algorytmy sztucznej inteligencji. Dzięki temu system bardzo skutecznie wykrywa ruch w kadrze, czyli pojawienie się nieuprawnionych osób lub pojazdów. Błyskawicznie wysyła powiadomienie do centrum nadzoru wizyjnego, które pozostaje w pełnej gotowości przez całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Specjaliści z centrali od razu po otrzymaniu zgłoszenia reagują stosownie do sytuacji, co sprawia, że są w stanie udaremnić próbę popełnienia przestępstwa. Działają niezawodnie i zgodnie z procedurą. W zależności od sytuacji mogą wezwać na miejsce odpowiednie służby albo patrol interwencyjny, skomunikować się z obiektem bądź włączyć sygnalizację dźwiękową na chronionym terenie. To bardzo skuteczne rozwiązanie, pozwalające wyeliminować ryzyko pomyłki człowieka.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

Array