art1-listopad-freepik

Pod względem oświetlenia ogród to jedno z aranżacyjnych wyzwań. Wybrane do niego lampy muszą być funkcjonalne, by zapewniać w nim dobrą widoczność, a jednocześnie powinny wizualnie pasować do jego charakteru. Na szczęście rynek oferuje mnóstwo możliwości w tym obszarze, a jednym z najciekawszych sposobów na dostarczenie odpowiedniej ilości światła są girlandy żarówkowe. Za co pokochali je użytkownicy i dlaczego warto uwzględnić je w aranżacji ogrodu? Czytaj dalej i dowiedz się, jak wybrać najlepsze modele.

Girlandy żarówkowe – co musisz o nich wiedzieć?

Oświetlenie w ogrodzie pełni z reguły dwie funkcje – praktyczną i dekoracyjną. Podstawowym zadaniem lamp jest dostarczenie odpowiedniej ilości światła i podkreślenie najważniejszych atutów tej przestrzeni. Nie bez znaczenia pozostają walory wizualnego wybranych opraw. Właśnie dlatego bez wątpienia powinieneś rozważyć girlandy żarówkowe – odpowiednio dopasowane wprowadzają wyjątkowy klimat i dają wiele możliwości aranżacyjnych. Możesz nawet samodzielnie wybrać, jaką barwę światła będą emitować. Girlandy z żarówkami pomogą Ci zbudować pożądany nastrój, niezależnie od tego, czy potrzebujesz delikatnego, czy mocniejszego światła. Na rynku dostępne są też modele z kolorowymi lampkami, które doskonale sprawdzą się jako oświetlenie na specjalne okazje.

Gdzie najlepiej umieścić girlandy żarówkowe?

Jak wspomnieliśmy wyżej, girlandy świetlne dają ogromne możliwości aranżacyjne. Z powodzeniem mogą pełnić funkcję stałego oświetlenia – możesz rozwiesić je na drzewach lub krzewach czy w miejscach, do których klasyczne źródła światła nie mają szansy dotrzeć. To również doskonała alternatywa dla wykorzystywanych na tarasie lampionów czy kinkietów.

Girlandy żarówkowe możesz zawiesić na różnych wysokościach. Co więcej, masz całkowitą swobodę w wybraniu ilości żarówek. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, by dobrać je do altanki czy strefy zabaw dla dzieci. Niezależnie od tego, gdzie je umieścisz, wszędzie będą prezentowały się obłędnie.

Jak prawidłowo wybrać girlandę z żarówkami?

Kluczem do udanej aranżacji z girlandami w roli głównej jest ich poprawny zakup. Dobre sklepy z oświetleniem, takie jak np. e-sklep https://www.newled.pl/pl/c/Girlandy-z-zarowkami/2, umożliwiają wybranie modelu całkowicie dopasowanego do Twoich potrzeb i przestrzeni, którą chcesz rozświetlić. Jakie czynniki mają znaczenie podczas zakupów? Do najważniejszych możemy zaliczyć:

– długość kabla,

– rozstaw żarówek,

– całkowitą długość girlandy,

– kolor kabla,

– zakończenie girlandy,

– rodzaj żarówki,

– moc, temperaturę i barwę światła.

Girlandy żarówkowe, które mają być użytkowane na zewnątrz, muszą mieć odpowiedni poziom szczelności, czyli przynajmniej IP44. Co więcej, warto zdecydować się na żarówki LED – nie dość, że są energooszczędne, to o wiele lepiej radzą sobie ze zmiennymi warunkami pogodowymi.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *