mieszkanie-od-dewelopera
klucze w zamku

Planując zakup własnego mieszkania, często stajemy przed decyzją, jaką nieruchomość wybrać. Zastanawiamy się, co będzie lepszym rozwiązaniem, zakup mieszkania z rynku pierwotnego czy z rynku wtórnego? Jakie problemy niesie za sobą zakup używanego mieszkania? Dlaczego warto kupić mieszkanie od dewelopera?

Rękojmia i gwarancja

Niewątpliwym plusem zakupu mieszkania z rynku pierwotnego w porównaniu z rynkiem wtórnym jest przewidziana przez prawo gwarancja i rękojmia. Kupując mieszkanie na rynku pierwotnym, mamy pewność, że instalacje oraz mury posiadają wieloletnią gwarancję. Dodatkowo w ciągu 5 lat od zawarcia umowy przyrzeczonej, w przypadku zauważenia usterek, które nie wymagają ze złego użytkowania lokalu mieszkalnego, mamy prawo żądać od dewelopera naprawy szkód.

Dostosowane do potrzeb kupującego

Zaletą zakupu mieszkania od dewelopera jest bogata oferta dostępnych lokali mieszkalnych. Gotowe mieszkania w Katowicach – i nie tylko dostępne są w bogatej ofercie metraży. Możemy wybierać mieszkania o optymalnej powierzchni i liczbie pokoi, rozkładzie względem stron świata. Kupując mieszkanie z rynku pierwotnego mamy również dużą swobodę w aranżacji mieszkania do własnych potrzeb. Nowe mieszkanie w stanie deweloperskim daje nam szereg możliwości urządzenia poszczególnych pomieszczeń. Projektując samemu lub korzystając z usług architekta, jesteśmy w stanie urządzić ergonomiczne i dopasowane do naszych potrzeb wnętrza bez konieczności zrywania tynków, panelu, czy kucia płytek. Dodatkowo na etapie budowy możemy bezpłatnie zmienić układ ścian działowych.

Nowe technologie i niższe koszty utrzymania

Mieszkanie z rynku pierwotnego zazwyczaj generują dużo niższe koszty utrzymania niż mieszkania z rynku wtórnego. Wpływ na wysokość opłat ma m.in. brak składek na fundusz remontowy, lepsze materiały izolacyjne i inteligentne rozwiązania. Nowoczesne budownictwo cechuje nowoczesne rozwiązania technologiczne oraz wyższej klasy materiały.

Udogodnienia i przestrzenie wspólne

W nowo budowanych osiedlach dużą zaletą są odpowiednio przygotowane i zaplanowane części wspólne. Plac zabaw, zaprojektowana zieleń, tereny rekreacyjne to duża zaleta nowego budownictwa. Na osiedlach deweloperskich parkingi podziemne, indywidualne miejsca parkingowe to już standard. Coraz częściej pojawiają się też udogodnienia takie, jak ładowarki samochodów elektrycznych i hybrydowych.

Zwolnienie z podatku od czynności cywilnoprawnych

Dużą zaletą zakupu mieszkania z rynku pierwotnego od dewelopera, jesteśmy zwolnienie z opłacania 2-procentowego podatku od czynności cywilnoprawnych, który jest obowiązkowy w przypadku zakupu mieszkania z rynku wtórnego. Dodatkowo zakup mieszkania od dewelopera często daje możliwość negocjacji ceny. Warto odwiedzać targi mieszkaniowe lub oglądać inwestycje w dni otwarte, jest to dobra okazja do zakupu mieszkania po niższej cenie.

Wzrost wartości nieruchomości i łatwość sprzedaży

Nowe mieszkania od dewelopera są znakomitą inwestycją na przyszłość. Decydując się na zakup mieszkania z rynku pierwotnego, mamy dużo większe szanse za kilka lat sprzedać się za wyższą cenę. Alternatywą dla sprzedaży będzie wynajem, mieszkania w nowym budownictwie uzyskują znacznie wyższe ceny niż stare budownictwo.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *