nadine-shaabana-yspnamihdmi-unsplash

W wielu grach sieciowych, poza możliwością wspólnego grania ze znajomymi, znajdują się także rozgrywki rankingowe, szeregujące graczy na podstawie zdobytych przez nich punktów.

Każda osoba siedząca dłużej w tym świecie albo znająca kogoś, kto się tym zajmuje, wie, że wzbudzają one wielkie emocje, a czasami doprowadzają nawet do płaczu. To dlatego, że rangi w grach są czymś więcej niż wirtualnym obrazkiem.

Więcej publicystyki i poradników do gier, znajdziesz na portalu Game Souls.

Dowód na to, że jest się dobrym

System rang szereguje graczy. Wskazuje, kto z nich jest dobry, a kto musi jeszcze popracować nad swoimi umiejętnościami. Wysoka ranga to znak, że ktoś zrozumiał mechanizmy rządzące danym światem i wiem, w jakie sposób sprawnie z nich korzystać. Z kolei niska ranga pokazuje boleśnie, że setki godzin spędzonych przy ulubionym tytule w zasadzie w żaden sposób nie przełożyły się na widoczne efekty. Zdobycie wysokiej rangi jest więc dla wielu graczy punktem honoru. Tylko w ten sposób można zadowolić samego siebie i pokazać sobie, że naprawdę jest się tak dobrym, za jakiego dana osoba się uważa.

Wirtualna nagroda za starania

Często za posiadaną rangą idą dodatkowe nagrody, w postaci unikalnych i limitowanych skórek albo innych elementów ozdobnych, które niekoniecznie przekładają się na lepsze osiągnięcia w grze, ale naprawdę dobrze wyglądają. Dodatkowy element w grze jest koleją zachętą do ciągłego polepszania swoich osiągnięć oraz spędzania przed komputerem jeszcze większej ilości czasu. Tryby rankingowe mają w sobie wszystko, co wpływa na uzależnienie. Nagrody, element rywalizacji i poczucie, że z każdą wygraną gracz staje się lepszą wersją siebie. Nie da się w takich warunkach przejść obojętnie obok rankingowego trybu rozgrywki.

Świadomość, że jest się lepszym niż większość

Jeśli kogoś nie przekona wizja stawania się powoli coraz lepszym graczem, to już na pewno zdecyduje się na granie poważnie, kiedy uświadomi sobie, że jego ranga wyznacza jego miejsce w hierarchii. W końcu część graczy bardzo mała znajduje się w najwyższej randze. Wiele osób chce się tam dostać, ale nie każdemu się to od razu udaje. Graczom wydaje się, że zasłużyli sobie na miejsce w tysiącu albo setce najlepszych graczy, dlatego z każdą przegraną ciśnienie skacze im coraz bardziej, a z każdą wygraną adrenalina w ich organizmie wzrasta. Każdy chce być najlepszy, nawet jeśli nie zasłużył sobie na taki zaszczyt.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *