toa-heftiba-indrpmbfx8m-unsplash1

Dieta pudełkowa to świetne rozwiązanie dla wszystkich osób, które chcą zdrowo się odżywiać, ale nie mają wystarczająco dużo czasu na samodzielnie przygotowywanie posiłków. Wielu zamawiających decyduje się na nią ze względu na chęć zrzucenia nadprogramowych kilogramów. Spożywanie gotowych posiłków o ustalonej kaloryczności sprawia, że łatwiej uzyskać wyznaczone cele sylwetkowe. Czy taka dieta jest jednak skuteczna?

Od czego zależy skuteczność diety pudełkowej?

Jednoznaczna odpowiedź na zadane wyżej pytanie nie jest możliwa. Wszystko zależy bowiem od podejścia danej osoby oraz tego na ile realne są wyznaczone przez nią cele. Niestety często popełnianym błędem jest zbyt drastyczne obcięcie kalorii. Dieta pudełkowa 1300 lub 1400 kcal może być wystarczająca tylko jeśli będziemy dodatkowo przygotowywać jeden posiłek samodzielnie. Niestety w takim przypadku pojawia się konieczność liczenia kalorii i ważenia produktów. Jeśli nie zamierzamy gotować w domu i chcemy w 100% oprzeć się na cateringu dietetycznym, kaloryczność nie może być zbyt niska. W przeciwnym wypadku ryzykujemy, że dieta będzie niedoborowa, a nieustannie towarzyszące nam uczucie głodu szybko obniży motywację do odchudzania.

Po drugiej stronie są osoby, którym zależy na przyroście masy mięśniowej. W tym przypadku również może pomóc nam catering. O efektach zadecyduje jednak to czy oprócz gotowych posiłków będziemy spożywać coś jeszcze. Sięgając po niezdrowe przekąski możemy bowiem nie uzyskać pożądanych rezultatów.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat cateringu dietetycznego?

Skuteczność diety pudełkowej, bez względu na cel, zależy przede wszystkim od jej właściwego dopasowania oraz naszego podejścia. Osoby, które mają wątpliwości co do rodzaju planu żywieniowego oraz kaloryczności mogą skonsultować się z dietetykiem. Konieczne jest też przestrzeganie diety oraz aktywność fizyczna, która w ogromnym stopniu wpływa na to w jaki sposób wygląda nasza sylwetka.

Zamów już dziś: dieta pudełkowa Lubin

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *