cardeatiling-wszystkocowartoomechanicznejkorekcielakieru1

Każdy kierowca wie, że pojawienie się najmniejszego uszkodzenia na powłoce samochodu to nieprzyjemne doświadczenie. Jednak nawet zwykłe użytkowanie pojazdu przez wiele lat sprawia, że lakier się zużywa, traci blask i nie reprezentuje się najlepiej.

Jeśli chcemy sprawić, by nasze auto zyskało nowe życie, albo zabezpieczyć na długi czas świeżo zakupiony samochód, powinniśmy pomyśleć o car detailingu. Ta stosunkowo nowa metoda zabezpieczenia karoserii już zyskała sporą rzeszę fanów.

Czym jest car detailing?

Car detailing oznacza kompleksowe czyszczenie, renowację i konserwację wewnątrz i na zewnątrz pojazdu. Skrupulatny proces czyszczenia i pielęgnacji znacząco poprawia wygląd pojazdu, przedłuża żywotność, co przekłada się na jego większą wartość rynkową. Usługę tę wykonuje się na pojazdach nowych i używanych. Nawet samochód prosto z salonu warto poddać temu zabiegowi. Zostaną usunięte mikro zarysowania powstałe podczas transportu, a lakier zostanie pokryty powłoką z sealantu i wosku. Konserwacji podlegają także plastikowe i gumowe elementy wnętrza. W używanych autach przeprowadzona jest korekta powłoki lakierniczej oraz czyści się nadkola, bagażnik, szyberdach, komorę silnika oraz tapicerki.

Metody zabezpieczeń

Salony samochodowe oferujące usługi car detailingu najczęściej proponują trzy z metod zabezpieczeń karoserii. Pierwszym sposobem jest powłoka z twardego wosku. Jest to podstawowa metoda zabezpieczenia lakieru dająca zaskakujący efekt, nadająca śliskość, połysk i głębię lakieru. Powłoka stworzona przez wosk wytrzyma na karoserii auta około 6 miesięcy. Wosk świetnie maskuje drobne ryski lakieru przez co nadaje świetny połysk i głębie powierzchni lakierniczej. Powłoka kwarcowa jest o wiele trwalszym zabezpieczeniem lakieru niż tradycyjny wosk. Zapewnia perfekcyjny wygląd i zabezpieczenie lakieru. Tworzy super hydrofobową powłokę i natychmiast odprowadza wodę z karoserii, nie pozostawiając zacieków. Wyciąga głębię koloru oraz ożywia barwę tworząc efekt lustrzanego odbicia. Utrzymuje się na karoserii do 12 miesięcy. Najbardziej zaawansowana powłoka chemiczna na rynku, nadająca karoserii szklaną powłokę o bardzo wysokiej twardości, połysku i właściwościach hydrofobowych i antystatycznych to powłoka ceramiczna. Trwałość powłoki przy odpowiedniej pielęgnacji to 4-7 lat.

Dlaczego warto?

Auto detailing od zwykłego mycia różni się diametralnie. Nie ma tutaj mowy o szybkim działaniu. Wszystko odbywa się całymi godzinami, przez kilka dni z rzędu. Etap po etapie, z maksymalną możliwą precyzją, na zewnątrz i w środku pojazdu. Tak, żeby pod koniec żaden szczegół nie mógł psuć całkowitego wrażenia. Co istotne, w trakcie całej „operacji” nie tylko dochodzi do usunięcia przybrudzeń, lecz także usunięcia drobnych defektów. Drobne przebarwienia lakieru, niewielkie zarysowania, wiele z tego typu mankamentów da się w prosty sposób wyeliminować, by nie szpeciły idealnego obrazu auta.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *