depilacja laserowa

Jeśli jesteś osobą podatną na wrastanie włosków, które mogą pogarszać stan Twojej skóry oraz powodować przebarwienia, depilacja laserowa to sposób na wyeliminowanie tych dokuczliwości. Jest to też dobra alternatywa dla osób, u których tradycyjne golenie maszynką i depilacja woskiem powodują silne podrażnienia.

Niemniej jednak, przed wypróbowaniem depilacji laserem, warto zapoznać ze wszystkimi zaletami, wadami, a także skutkami ubocznymi tego zabiegu. Poniżej znajdziesz odpowiedzi na nurtujące pytania, które pomogą Ci w podjęciu decyzji.

Czy depilacja laserem boli?

Światło lasera, które przechodzi przez włoski, zamienia się w ciepło uszkadzające mieszek włosowy i cebulkę włosową. Z tej przyczyny depilacja laserem wiąże się z odczuwanym bólem, zwłaszcza w miejscach gdzie skóra jest cieńsza. Znaczenie ma też ilość melaniny w skórze i rodzaj włosów. Przy ciemniejszych i gęstszych włosach ból będzie niestety większy.

Zawsze jednak będzie to mniej bolesny zabieg niż depilacja woskiem. Ponad to, dostępne są także lasery wyposażone w mechanizmy chłodzące, które znacznie łagodzą cały proces. Wypuszczają one strumień zimnego powietrza w miejsce podrażnione laserem.

Na ile starcza depilacja laserem?

W celu całkowitego pozbycia się owłosienia, trzeba wykazać się cierpliwością. Wymaga to przeprowadzenia kilku zabiegów w około miesięcznych odstępach czasowych. Można jednak powiedzieć, że w tym wypadku niezłomność się opłaca, gdyż po przeprowadzonej serii zabiegów, skóra pozostaje gładka (prawie) na zawsze.

Niestety, właściwości ludzkiego organizmu, zmiany hormonalne będące skutkiem ciąży, menopauzy i dojrzewania, mogą powodować odrastanie włosków. W takim wypadku konieczne jest wykonanie dodatkowych zabiegów.

Ile kosztuje depilacja laserem?

Cena depilacji laserowej zależy przede wszystkim od powierzchni depilowanego miejsca oraz od tego ile zabiegów będzie niezbędnych, aby ukończyć proces. Cena będzie również zależeć od rodzaju salonu i sprzętu jakim zabieg będzie przeprowadzony.

Przybliżone ceny jednego zabiegu depilacji laserowej:

 • całkowita depilacja bikini – ok. 300 zł
 • depilacja pach – ok. 200 zł
 • depilacja nóg – ok. 500 zł

Warto mieć też na uwadze, że salony często oferują promocyjne pakiety zabiegów.

Jeśli się zdecydujesz…

Przed zabiegiem:

Przygotowania do depilacji laserowej najlepiej zacząć od konsultacji z lekarzem. Zalecenia mogą się różnić ze względu na stan zdrowia danej osoby. Jest jednak kilka wytycznych, które dotyczą każdego zapisującego się na zabieg:

 • powierzchnia ciała musi być ogolona maszynką na 24 godziny przed zabiegiem,
 • nie należy nakładać makijażu, kremów ani dezodorantu,
 • na kilka tygodni przed zabiegiem konieczna jest rezygnacja z opalania,
 • bezwarunkowo należy też zrezygnować z samoopalaczy,
 • należy zrezygnować z innych metod depilacji już miesiąc przed pierwszym zabiegiem.

Po zabiegu:

Ciepło lasera może powodować obrzęk, który zostaje na skórze czasem przez kilka dni. W związku z tym, po wykonanym zabiegu, należy też przestrzegać pewnych zasad. W przeciwnym razie na skórze może powstać środowisko sprzyjające rozwojowi bakterii.

Należy:

 • zrezygnować z sauny, siłowni, basenu i gorących kąpieli,
 • unikać stosowania preparatów zawierających alkohol,
 • przez kilka tygodni po zabiegu zrezygnować z opalania i stosowania samoopalaczy.

Related Posts

2 Komentarzy

 • Kinga
  6 października 2021

  chyba się w końcu zdecyduje. jednak wrastające włoski denerwują mnie za bardzo. szkoda tylko że tyle trzeba chodzić ale cóż…

  • Alicja
   8 października 2021

   wydaje sie dużo ale w sumie ulga praktycznie na całe życie! ja się zdecydowaałam i jestem bardzo zadowolona z efektów 🙂

Average
5 Based On 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *