wyprawka-szkolna

Przygotowanie wyprawki dla dziecka to niełatwa sprawa. Szczególnie jeśli dotyczy to pierwszoklasistów. Twój maluch właśnie zaczyna swą przygodę z edukacją szkolną? Zadbaj więc, by miał w szkole zawsze przy sobie wszystkie niezbędne akcesoria. Zobacz, jak powinna wyglądać kompletna wyprawka szkolna. 

W szkole potrzebne są nie tylko książki i zeszyty. Lista niezbędnych akcesoriów jest naprawdę długa, szczególnie w przypadku dzieci, które właśnie zaczynają edukację. W takim przypadku należy po prostu kupić wszystkie przybory wymagane przez daną placówkę. Artykuły szkolne dla dzieci dostępne są w wielu wariantach. Różnią się między sobą wyglądem, jakością, parametrami i ceną. Można więc łatwo się w tym wszystkim pogubić. Jeśli czeka Cię właśnie pierwsze kompletowanie szkolnej wyprawki dla dziecka, to przyda Ci się kilka wskazówek. Dzięki nim dowiesz się, jakich artykułów szkolnych nie może w niej zabraknąć. Sprawdź więc, co kupić pierwszoklasiście do szkoły. 

Jaki plecak dla pierwszoklasisty wybrać?

Artykuły szkolne oraz wszystkie książki trzeba w coś zapakować. Dlatego też pierwszą rzeczą na Twojej liście zakupów dla pierwszoklasisty, powinien być porządny tornister lub plecak. Musi być on wytrzymały na duży ciężar i wykonany z materiału, który zapewnia dużą odporność na zabrudzenia. Sam z pewnością doskonale wiesz, co czasem dzieje się ze szkolnymi plecakami, więc im lepszy wybierzesz, tym lepiej. Bardzo ważne jest też to, aby był on wygodny i umożliwiał noszenie przy zachowaniu ergonomicznej postawy. Dlatego też koniecznie postaw na model z profilowaniem na plecach. 

Najważniejsze przybory szkolne 

Lista niezbędnych przyborów jest długa. Jednak spośród wszystkich drobnych akcesoriów, najważniejsze są te, które będą używane przez malucha na co dzień podczas lekcji. W piórniku małych dzieci nie może zabraknąć zestawu kredek. Mix kolorów powinien pozwolić na tworzenie dowolnych rysunków. Ważnym elementem są też ołówki. W edukacji wczesnoszkolnej używa się ich przeważnie także do pisania, zamiast długopisów. Może się także okazać, że wymagane będzie pióro, chociaż od tej praktyki coraz częściej już się odchodzi. Oczywiście w piórniku muszą znaleźć się także akcesoria takie jak:

 • temperówka
 • nożyczki 
 • gumka
 • linijka 
 • klej w sztyfcie. 

W klasach 1-3 podczas lekcji bardzo ważną rolę odgrywają wszelkie zajęcia manualne, zarówno te techniczne, jak i artystyczne. W związku z tym w wyprawce muszą znaleźć się także artykuły papiernicze, takie jak blok rysunkowy, blok techniczny oraz jeden blok kolorowy. Prócz tego potrzebny będzie także zestaw pędzli oraz farby plakatowe. 

Gdzie i kiedy kupić artykuły szkolne?

Sezon na kupowanie artykułów szkolnych zaczyna się na dobre na początku sierpnia. Tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego w sklepach panuje istny szał. Nie musisz jednak w tym uczestniczyć, wyrywając sobie z innymi rodzicami zeszyty na promocji z rąk. Możesz bowiem kupić także artykuły szkolne online, na przykład na stronie https://ksiegarnia-edukacyjna.pl/art-szkolne.html. Jeśli chodzi o artykuły szkolne, sklep internetowy gwarantują bardzo duży wybór wśród produktów. A co najlepsze, możesz kupować tam artykuły szkolne w świetnych cenach przez cały rok, a nie tylko w okolicach 1 września. 

Zastanawiasz się, kiedy najlepiej zacząć kompletować wyprawkę dla pierwszoklasisty? Jest to kwestia dość indywidualna, dlatego nie ma jednej właściwej odpowiedzi na to pytanie. Jednak wybierając zakupy online, możesz zrobić to dokładnie wtedy, gdy będzie Ci to najbardziej odpowiadać, co jest ogromną zaletą. 

Related Posts

2 Komentarzy

 • Lidia
  7 października 2021

  jak dobrze, że przeczytalam ten wpis… znowu zapomniałabym o blokach technicznych dla mojego dziecka

 • Agata
  10 października 2021

  dzieci tyle teraz muszą nosić w tych plecakach, że niedługo trzeba będzie ogromne zapotrzebowanie na fizjoterapeutów. bardzo potrzebny wpis!

Average
5 Based On 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *