litwa

Litwa to niewielkich rozmiarów kraj europejski, sąsiadujący z Polską. Należy ona do grupy państw bałtyckich, a jej stolicą jest Wilno. Ze względu na swoją lokalizację oraz politykę pro przedsiębiorczą, stała się ona ciekawym kierunkiem na założenie i prowadzenie firmy na jej terenie. Zwłaszcza, że jest ona krajem członkowskim Unii Europejskiej, a obowiązującą na jej terenie walutą jest Euro. Dowiedz się, jak zarejestrować firmę na jej terytorium i dlaczego warto to zrobić!

Kraj przyjazny przedsiębiorstwom

Nie bez powodu Litwa zajmuje chlubne drugie miejsce w europie pod względem wskaźnika atrakcyjności inwestycyjnej na świecie. Spółki będące tzw. małymi firmami (zatrudniającymi do 50 osób, których przychody nie przekraczają 300 tys. Euro) objęte są jedynie 5% podatku dochodowego. Na terenie tego kraju nie ma także zbędnych formalności, które utrudniałyby rejestrację. Spółki rejestrowane są do 14 dni, co jest dobrym wynikiem (w porównaniu do innych krajów) a większość formalności można załatwić w 1-2 dni. Co więcej, Litwa jest krajem członkowskim Unii Europejskiej, co wpływa na łatwość nawiązywania relacji biznesowych i rozliczania transakcji oraz stabilność przepisów gospodarczych. Wysoko rozwinięta infrastruktura technologiczna umożliwia zaś bezproblemowe zarządzanie firmą spoza jej terytorium, dzięki czemu inwestorzy nie muszą przebywać na jej terenie przez większość dni w roku. Firma na Litwie może posiadać także rachunek w tradycyjnym banku, co dla wielu przedsiębiorców stanowi ważny element prowadzenia działalności.

Rejestracja spółki na Litwie

Zarejestrowanie spółki na terenie Litwy (w tym spółki z o.o i komandytowej) wymaga dopełnienia szeregu formalności, dlatego najkorzystniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług kancelarii prawno-podatkowej, specjalizującej się w rejestracji podmiotów oraz prawie międzynarodowym, takiej jak Thompson&Stein. Już na początku współpracy warto rozważyć wszelkie za i przeciw do rejestracji firmy na terenie Litwy, a także zastanowić się nad dalszą obsługą księgową i formalną przedsiębiorstwa. Oddanie spraw rejestracyjnych oraz formalnych w ręce doświadczonego partnera pozwala zminimalizować ryzyko błędów w dokumentach, a tym samym przyspieszyć proces zakładania spółki. Ogranicza także koszty związane z zagranicznymi podróżami i pozwala zaoszczędzić czas, który jest ważnym kapitałem osób decydujących się na przygodę z prowadzeniem spółki na terenie naszych północno-wschodnich sąsiadów.

Related Posts

1 Komentarzy

  • Karol
    10 października 2021

    firme to zakladac wszedzie tylko nie w tym naszym kraju …

Average
5 Based On 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

Array