Chciałbyś pływać jachtem na pełnym morzu? Twoim celem jest wyruszyć w pełen przygód, np. tygodniowy rejs, lub chciałbyś sprawdzić się w prowadzeniu jachtów żaglowych na wodach śródlądowych? Droga do realizacji celu jest bardzo prosta – przybliżą Cię do tego szkolenia żeglarskie organizowane przez Ocean Team. Wyrusz nad morze i postaw na na jeden z naszych kursów, który nie tylko zagwarantuje Ci najważniejsze uprawnienia, ale także zapewni niezbędne, praktyczne umiejętności na wodzie!

Wyrusz w świetną przygodę, jaką zapewnią Ci nasze kursy żeglarskie!

Ocean Team to profesjonalna szkoła żeglarstwa, która kompleksowo organizuje szkolenia żeglarskie jednocześnie dla amatorów, jak i doświadczonych żeglarzy. Zapewniamy najwyższej jakości kursy, organizowane przez naszą kadrę. Dużą popularnością cieszą się także proponowane przez nas szkolenia motorowodne, które między innymi pozwolą Ci bezpiecznie poruszać się na wodzie łodziami motorowodnymi, skuterami.

Jesteś zainteresowany samodzielnym prowadzeniem jachtów? Chętnie Ci w tym pomożemy! Zapewniamy, że jest to niesamowita przygoda, która jest jednocześnie bogatym źródłem wiedzy i umiejętności. Dlatego też tak ważny jest odpowiedni patent żeglarski, w zdobyciu którego chętnie Ci pomożemy, a także pokażemy razem z naszymi instruktorami, jak odpowiednio zachować się na wodzie niezależnie od sytuacji. Jedyne co powinieneś zrobić to skontaktować się z nami i wyruszyć na jeden z naszych kursów organizowanych w Gdyni, Gdańsku oraz w Warszawie.

Co nas wyróżnia?

Każde organizowane przez nas szkolenie żeglarskie przeprowadzane jest na najwyższej klasy sprzęcie, który zapewnia satysfakcję i ogrom niezapomnianych wrażeń. Na pierwszym miejscu stawiamy na jakość szkoleń – nie na ilość! Możesz liczyć na małe grupy szkoleniowe, jak również elastyczne terminy. Masz możliwość zaplanowania indywidualnego programu, który idealnie będzie odpowiadał Twoim potrzebom – dopasujemy szkolenie pod Twoje preferencje czasowe oraz zasoby finansowe. W naszej ofercie znajdują się wygodne szkolenia teoretyczne na platformie e-learningowej oraz praktyka przeprowadzana na wodach morskich i śródlądowych.

Jak zdobyć uprawnienia do prowadzenia jachtów żaglowych?

Pierwszym stopniem żeglarskim, jaki stoi na ścieżce żeglarza, jest “żeglarz jachtowy”. Decydując się na ten kurs żeglarski możesz spodziewać się warunków jak w czasie rejsu morskiego (pomimo, że szkolisz się na podstawowy patent!), więc poza czasem zajęć będziesz cały czas przebywać z załogą i uczyć się zarówno teorii jak i morskiego trybu życia. Trwające tydzień, intensywne szkolenie, zakończone jest egzaminem na patent żeglarza jachtowego. Ocean Team gwarantuje komisję egzaminacyjna do przeprowadzenia egzaminu państwowego – dlatego egzamin na patent zdasz go w naszej szkole od razu po kursie! Pomożemy również we wszystkich formalnościach. Aby przystąpić do egzaminu musisz mieć ukończone 14 lat. Co umożliwi Ci posiadanie patentu żeglarza jachtowego? Patent żeglarza jachtowego uprawnia do prowadzenia jachtów żaglowych, które mogą być wyposażone w silnik pomocniczy po wodach śródlądowych o długości kadłuba do 12 metrów oraz po morskich wodach wewnętrznych w strefie 2 Mm od brzegu, w porze dziennej.

To wciąż dla Ciebie za mało? Na zdecydowanie więcej pozwoli Ci stopień jachtowego sternika morskiego! W tym przypadku odpowiedni patent żeglarski zagwarantuje Ci na pływanie po wodach śródlądowych zupełnie bez ograniczeń, a także po wodach morskich jachtami żaglowymi do długości kadłuba do 18 metrów. Tu wymagane jest ukończenie 18 roku życia, jachtowy sternik morski musi odbyć minimum 2 rejsy morskie o łącznej długości 200 lub więcej godzin. W naszej ofercie rejsów stażowych, znajdziesz dokładnie takie stażowe rejsy nastawione na dużą ilość pływania i nauki.

A może patent motorowodny?

Wybierz idealne rozwiązanie dla wielbicieli sportów motorowodnych! Szkolenie na sternika motorowodnego zagwarantuje Ci odpowiednie uprawnienia oraz przygotuje Cię do prowadzenia łodzi motorowych po wodach śródlądowych i morskiej strefie przybrzeżnej. Pokażemy Ci jak bezpiecznie prowadzić motorówkę, czy też skuter wodny. Całą teorię poznasz podczas naszego wygodnego szkolenia online. Kurs na patent sternika motorowodnego wraz z egzaminem organizujemy jednego dnia!

Inne kursy żeglarskie w naszej ofercie

Patent żeglarza jachtowego, czy jachtowego sternika morskiego, sternik motorowodny – są niektórymi ze szkoleń, które odnajdziesz w naszych kursach żeglarskich. Gwarantujemy najszerszą w Polsce kompleksową ofertę, dzięki której efektywnie przeprowadzimy Cię przez drogę “od zera do Skippera”. Wśród naszych szkoleń żeglarskich ( i nie tylko) znajdziesz:

  • STCW
  • SRC
  • LRC
  • Szkolenia nawigacyjne – także Astronawigacja
  • Szkolenia regatowe
  • Szkolenia kapitańskie
  • Sea Survival certyfikowany przez World Sailing
  • Zaawansowana Pierwsza Pomoc
  • Meteorologia praktyczna
  • i sporo innych

Ocean Team – zapraszamy do naszej szkoły żeglarstwa

Chcesz wybrać jedno z naszych szkoleń? Ocean Team zaprasza do swoich oddziałów! Gwarantujemy ogromną dawkę dobrej zabawy i zdecydowanie więcej wiedzy i praktycznych umiejętności. Szkolenia żeglarskie organizujemy w Gdyni – Marina Yacht Park. Na szkolenia motorowodne zapraszamy do naszych oddziałów w Gdańsku oraz Warszawie.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

Array