podrozdroga

Wybierając się w podróż służbową, jeszcze przed wyjazdem powinniśmy pamiętać o kilku rzeczach, które wymagają przygotowania. Nim wyjedziesz w podróż krajową lub zagraniczną, zobacz jak najlepiej się przygotować i o czym pamiętać, aby móc bezpiecznie podróżować.

Dobry plan pomoże Ci przede wszystkim sprostać obowiązkom, a także umożliwi zdobycie nowych doświadczeń oraz miłe spędzenie czasu.

1. Dobrze zaplanuj wyjazd.
Rozpisanie dobrego planu pozwoli Ci uniknąć nieplanowanych niespodzianek. Nie musisz opisywać godzina po godzinie, co będziesz robić, wystarczy ogólna rozpiska, co w każdym dniu trzeba wykonać, o czym pamiętać. A także wyznaczyć czas na zrobienie zakupów i przygotowanie posiłków.

2. Zadbaj o wygodę swojej podróży.
Jeżeli inna osoba jest odpowiedzialna za znalezienie dla Ciebie miejsca noclegu oraz odpowiedniego środka transportu, upewnij się, że spełnia on twoje oczekiwania. Bardziej komfortową sytuacją jest, jeżeli sam możesz sobie wybrać hotel, w którym zamieszkasz na czas podróży służbowej. Upewnij się, czy firma zapewni Ci transfer z lotniska, a także czy masz zarezerwowane miejsce parkingowe na parkingu blisko lotniska. Parking lotnisko Chopina jest miejscem, na którym można pozostawić auto na czas swojej podróży ze stolicy. To bezpieczna i wygodna alternatywa umożliwiająca dotarcie na lotnisko z bagażami, szybki transfer do samolotu, a następnie wygodny powrót do domu po zakończeniu podróży.

3. Spakuj się dobrze.
Garderoba na wyjazdy służbowe, najczęściej sprowadza się do strojów służbowych. Zatem spakuj do walizki, tyle ubrań, aby nie zabrakło Ci odpowiedniego stroju na wypadek, gdyby hotel nie miał w ofercie usługi prasowania. Pamiętaj także o niezbędnych dokumentach, sprzęcie elektronicznym, ładowarce, a także rzeczach osobistych, aby na miejscu nie musieć tracić czasu na bieganie po sklepach

4. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo.
Przed wyjazdem upewnij się, czy pracodawca wykupił dla ciebie ubezpieczenie na czas podróży. Pamiętaj, że pracodawca ma obowiązek wyrównać Ci koszty poniesione z tytułu ubezpieczania się na wyjazdy służbowe.

5. Dowiedz się, jakie masz przywileje.
Wyruszając w podróż służbową, może się okazać, że jako pracownik masz prawo skorzystać z dodatkowych przywilejów. Należy do nich np. zniżka do restauracji czy na wypożyczenie auta służbowego, a także możliwość korzystania z sali konferencyjnej. Dotyczy to przede wszystkim hoteli za granicą, jednak warto upewniać się, czy takie oferty nie są również dostępne w hotelu, w którym planujesz pobyt służbowy.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *