wycieczki-klasowe-za-granice

Zagraniczna wycieczka szkolna to doskonały sposób na klasową integrację i poszerzenie horyzontów uczniów. Podczas zagranicznego wyjazdu młodzież może poznać kulturę i język innych krajów. Takie grupowe podróże pod okiem nauczycieli staną się cennym doświadczeniem i pozwolą dzieciom na zdobycie wartościowej wiedzy. Gdzie wybrać się na szkolną wycieczkę zagraniczną? Co zainteresuje nastolatków?

Wycieczki klasowe do Berlina

Wycieczka do stolicy Niemiec to polecana propozycja na krótki, kilkudniowy wyjazd. To miasto obfitujące w zabytki, imponujące zbiory muzealne i monumentalne budowle. Młodzież z pewnością ucieszą także liczne centra handlowe i sklepy, których trudno szukać w Polsce. Zaletą jest również względnie krótki czas przejazdu, co sprawia, że uczestnicy wycieczki nie będą zbytnio zmęczeni po dotarciu na miejsce. Zaledwie 60 kilometrów na południe od Berlina znajduje się Aquapark Tropical Islands. To kierunek, który z pewnością ucieszy uczniów w każdym wieku.

Wyjazd do Włoch

Wycieczki klasowe do Włoch to z kolei świetny wybór dla grup zainteresowanych dłuższym wypoczynkiem. Włochy są idealne na Zielone Szkoły oraz wyjazdy łączące odpoczynek i zwiedzanie. Rzym, Neapol, Mediolan, Florencja, Werona, Wenecja to zaledwie kilka z wielu miejsc, które koniecznie warto odwiedzić w tym pięknym kraju. Kierunek ten obfituje w najważniejsze skarby światowego dziedzictwa, które koniecznie trzeba zobaczyć. Młodzież z pewnością ucieszą także plaże ze złotym piaskiem, ciepłe morze oraz słoneczna pogoda, które zachęcają do aktywnego bądź biernego relaksu.  

Podróż na Litwę

Ciekawą propozycją wycieczki klasowej jest też wyprana na Litwę. Zwiedzanie tego niezwykłego, ale wciąż mało popularnego turystycznie kraju, najlepiej rozpocząć od Wilna. W mieście tym znajduje się słynna Ostra Brama, cmentarz na Rossie i pamiątki po Adamie Mickiewiczu. Warte uwagi jest też urokliwe Kowno oraz monumentalny zamek w Trokach. Litwa, a zwłaszcza Wileńszczyzna, zachwyca również krajobrazami: bezkresne pola, liczne lasy i jeziora oferują zwiedzającym wędrówki szlakiem dawnych dziejów. Co ciekawe, w kraju tym można często usłyszeć język polski.

Wyprawa do Londynu

Któż z nastolatków nie ucieszy się z możliwości przejechania słynnym czerwonym, piętrowym autobusem albo zrobienia sobie zdjęcia z dostojną strażą królewską pod Pałacem Buckingham? Londyn to jedna z najpopularniejszych stolic na świecie, w której każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. London Eye, Big Ben, Tower Bridge, Opactwo Westminsterskie to zaledwie kilka z licznych atrakcji, które z pewnością zainteresują młodzież w wieku szkolnym. Mnóstwo muzeów, galerii oraz innych atrakcji sprawia, że każdy dzień zwiedzania Wielkiej Brytanii to gwarancja nowych wrażeń i emocji.

Wycieczka do Legolandu w Danii

Wizyta w jednym z najsłynniejszych parków rozrywki na świecie to z kolei pewność wyśmienitej zabawy dla uczniów w każdym wieku. Wyprawa ucieszy zarówno licealistów, jak i uczniów szkoły podstawowej. Bajkowa kraina klocków Lego oferuje świetną rozrywkę na karuzelach, zjeżdżalniach, rollercoasterach czy w nawiedzonym domu. Na zwiedzających czeka też park miniatur i safari. Co wyróżnia ten park rozrywki wśród innych obiektów tego typu? Oczywiście fakt, że niemal wszystko jest w nim wykonane z powiększonych klocków Lego!

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *