art_deco

Modne i stylowe wnętrze nie musi ograniczać się jedynie do współczesnych rozwiązań. Czerpanie inspiracji z takich epok jak art deco pozwala na tworzenie całkiem nowych przestrzeni wykorzystujących najlepsze momenty danego stylu.

Aranżacja wnętrz — od ogółu do szczegółu

Wykorzystując estetykę art deco, można stworzyć bardzo romantyczne i wyraziste przestrzenie. Jest to możliwe dzięki temu, że styl ten zakłada dopracowanie wnętrza w każdym szczególe i kontrastowe zestawienie bieli z ciemnymi kolorami. Dobrze, by aranżacja wnętrz przebiegała od ogółu do szczegółu, dlatego zaczynając projektowanie wnętrza, warto najpierw zaplanować odpowiednie rozłożenie kolorów na ścianach i oświetlenie pomieszczeń. Łącząc na ścianach biel z ciemnymi odcieniami jak granat i zieleń butelkowa, musimy mieć na względzie dobre oświetlenie wnętrz. Dobrym posunięciem będzie zastosowanie na niektórych ścianach ciemnych tapet w geometryczne wzory, np. kompozycje ze złotymi rombami na ciemnozielonym tle.

Odpowiednie wyposażenie w stylu art deco

Aranżacja wnętrz Wrocław umożliwia dostęp do wielu sklepów z odpowiednimi meblami i dodatkami, które możemy wykorzystać w naszym wnętrzu. Jeśli możemy pozwolić sobie na bardziej rozłożysty zestaw wypoczynkowy, warto wybierać sofy i fotele dość masywne z obiciem jedwabnym lub aksamitnym. Ciężar tych mebli powinien być wizualnie podniesiony zgrabnymi, wygiętymi i ozdobnymi nóżkami. Podobną podstawą powinny charakteryzować się stoliki kawowe czy ławy. Art deco upodobał sobie kanciastość i naturalne materiały, dlatego warto, by meble były najlepiej drewniane i kanciaste. Dobrze jest postawić również na drewniane podłogi i wykorzystanie kamienia takiego jak np. marmur.

Dodatki, które nadadzą ostatecznego charakteru wnętrzom

Zagłębiając się coraz bardziej w szczegóły, każdy architekt wnętrz do pomieszczeń w stylu art deco zdecydowanie zaproponuje lustra. Szczególnie w małych przestrzeniach będą one korzystnie wyglądały. Oprócz nich warto, by na ścianach znalazły się obrazy, zdjęcia czy sztukateria. Art deco zgodnie ze swoją nazwą łączy sztukę z dekoracyjnością, dlatego warto wykorzystać tutaj złote ramy i dodatki, a także dobrze jest ozdobić ściany obrazami z epoki. Chętnie wybierane są tutaj dzieła Tamary Łempickiej, choć równie znakomite będą też te Zofii Stryjeńskiej, która w swoich obrazach zawierała więcej folkloru, charakterystycznego dla polskiej odmiany art deco. Do tego nie może zabraknąć ozdobnych kryształowych żyrandoli, których próżno szukać w innych nowoczesnych stylach.

Architekt wnętrz Wrocław

Stosując te rady, można z powodzeniem stworzyć swoje własne wnętrza w stylu art deco. Warto też w tej sytuacji skorzystać z pomocy specjalisty. Space Manufacture to firma, gdzie możemy liczyć na fachową pomoc. Doświadczony architekt wnętrz Wrocław pomoże dopasować odpowiednie zestawy kolorów i dodatków do Twojej przestrzeni, by jak najkorzystniej wykorzystać jej możliwości i zaspokoić Twoje potrzeby. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą na naszej stronie i w razie pytań do kontaktu z nami.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

Array