ozarow-mazowiecki

Żyjemy w społeczeństwie informacyjnym – wiadomości, newsy, wiedza i nowości są dziś towarem, po który chętnie sięgamy za pośrednictwem sieci. Nic więc dziwnego, że ogromnym zainteresowaniem cieszą się media społecznościowe czy portale informacyjne. Jest tak zarówno w przypadku ogromnych serwisów informacyjnych, jak i mniejszych serwisów, które starają się zagospodarować powstałe nisze. Gdzie szukać najciekawszych informacji? Czy lokalne serwisy internetowe mają szansę na przyciągnięcie czytelników?

Gdzie szukać najciekawszych informacji?

Internet daje nam dziś niemal nieograniczone możliwości i wyjątkiem nie są tutaj wiadomości z kraju i świata. Ogromna dostępność mediów społecznościowych i serwisów informacyjnych sprawia, że dziś jesteśmy nawet w stanie spersonalizować treści, które konsumujemy. Za pośrednictwem stron i fanpage’y na Facebooku możemy mieć wpływ na to, co wyświetlane jest na naszej tablicy. Ulubione serwisy informacyjne możemy też zapisywać w naszych zakładkach. Ogrom prezentowanych i proponowanych treści sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie – coraz więcej jest bowiem portali tematycznych, które poświęcone są chociażby nowinkom technologicznym, wydarzeniom sportowym, grom, filmom czy kulinariom. Okazuje się także, że szeroki zakres tematyki ogromnych portali stworzył niszę, z której skrzętnie korzystają mniejsze portale informacyjne i serwisy lokalne. Dzięki swojej szczegółowości i tematyce są one w stanie przyciągnąć i utrzymać czytelników, którymi najczęściej są mieszkańcy danej społeczności (powiatu, miasta, gminy czy dzielnicy). 

Lokalne serwisy internetowe – gdzie szukać wiadomości?

Dobrym przykładem lokalnych serwisów są miasta i społeczności, które mogą skorzystać z informacji czy wiadomości regionalnych. Właśnie tak wygląda to na terenie aglomeracji warszawskiej, gdzie znajdziemy wiele tego rodzaju portali. Jak je znaleźć? Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę “informacje stare babice” czy “wiadomości ożarów maz“. Naszym oczom ukażą się wówczas wyniki powiązane z lokalnymi portalami internetowymi. Na ich łamach znajdziemy przede wszystkim wspomniane newsy, które pomagają mieszkańcom i przyjezdnym być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami z regionu. Znajdziemy tu także liczne ogłoszenia i oferty – dotyczące nieruchomości, pracy, handlu czy ofert lokalnych przedsiębiorców. Ci ostatni mogą zresztą pozyskać w ten sposób dodatkowych klientów. Ważnym aspektem jest także symbioza lokalnych portali ze wspomnianymi wcześniej mediami społecznościowymi – w ten sposób już za pośrednictwem Facebooka możemy sprawdzić najnowsze wydarzenia i artykuły z regionu. 

Related Posts

1 Komentarzy

  • dorota
    17 września 2020

    ja lubie onet i czasem na fejsbuku tez mi sie pokazuja wiadomosci

Average
5 Based On 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

Array