tajlandia-wycieczki

Tajlandia jest jednym z najczęściej wybieranych kierunków przez turystów, jeśli chodzi o kraje azjatyckie. Błękitna woda, dzikie i piaszczyste plaże, a także różnorodne krajobrazy zachwycają co roku wielu przyjezdnych. Wybór tego kraju to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy po raz pierwszy decydują się na podróż w egzotyczne miejsce. Planując wakacje w Tajlandii, można zorganizować wypoczynek samodzielnie bądź skorzystać z oferty biura podróży. Dlaczego warto wylecieć do Tajlandii?

O czym warto pamiętać, planując wakacje w Tajlandii?

Jako jeden z najbezpieczniejszych krajów azjatyckich uznawana jest Tajlandia Wycieczki w to miejsce, dzięki dużej popularności wśród turystów, są dostępne w wielu biurach turystycznych. Kraj ten ma wiele ofert miejsc noclegowych, rozwinięty transport lokalny oraz bogatą ofertę wycieczek z przewodnikami. Z tego względu jest on idealny dla wszystkich tych, którzy nie podróżowali wcześniej po Azji, a jednocześnie pragną spędzić wakacje w aktywny sposób oraz poznać orientalną kulturę i zwyczaje. Wybierając się na urlop do Tajlandii, warto zadbać nie tylko o dopełnienie wszelkich formalności, takich jak wybranie noclegu czy przygotowanie odpowiednich dokumentów, ale także sprawdzić lokalne atrakcje i kwestie bezpieczeństwa.

Najlepszym okresem na urlop w Tajlandii będzie przełom grudnia i listopada, ale warto także wybrać się tam wiosną, kiedy trwa jeszcze pora sucha. Temperatura wynosi wtedy około 30 stopni Celsjusza, a opady występują bardzo rzadko.

Tajlandia wycieczki – dokumenty i waluta

Tajlandia last minute to nie tylko krótkie wycieczki. Klienci biur podróży mogą wybrać wakacje, które będą trwały dłużej niż 7 dni, jednak mniej niż 30, ponieważ wtedy nie ma obowiązku posiadania wizy turystycznej. Wystarczające będzie wypełnienie Karty Przylotów i Odlotów, która zazwyczaj jest dostępna na lotnisku. Konieczny będzie za to paszport, którego ważność kończy się co najmniej za pół roku. Przydatne może okazać się również ksero paszportu, które jest potrzebne, jeśli chcemy wypożyczyć np. samochód czy skuter na miejscu. Dodatkowo, jeżeli mamy taką możliwość, warto wyrobić prawo jazdy międzynarodowe. Przed wycieczką do Tajlandii dobrze wykupić również ubezpieczenie zdrowotne oraz mieć przy sobie wydrukowaną polisę.

Euro jest walutą, którą najlepiej ze sobą zabrać, ponieważ później można bez problemu wymienić te pieniądze na baty tajskie. Warto także pamiętać o tym, że w większości miejsc możliwa jest płatność tylko gotówką, a przy wyciąganiu pieniędzy z bankomatu pobierana jest prowizja.

Tajlandia last minute – lot i rezerwacja hotelu

Znalezienie hotelu np. w Bangkoku nie stanowi najmniejszego problemu. Ze względu na dużą liczbę turystów każdego roku, miasto ma bogatą ofertę hoteli w różnych cenach. Wybierając się na urlop do Tajlandii last minute, warto skorzystać z usług biura podróży Coral Travel Poland, które ma tego typu wycieczki, dzięki czemu nie będziemy musieli martwić się o samodzielne załatwianie formalności związanych z noclegiem. Biuro oferuje wakacje czarterowe i prowadzi działalność w zakresie wycieczek, zakwaterowania, lotnictwa cywilnego i stref bezpieczeństwa. Ponadto ma oferty specjalne dla rodzin z dziećmi oraz dla singli. Daje także możliwość skorzystania z indywidualnego transferu z lotniska do hotelu i z powrotem. Dodatkowo w razie chęci zmiany hotelu pracownicy biura mogą dokonać elastycznej zmiany rezerwacji. Czas trwania lotu do Tajlandii będzie uzależniony od odległości między danymi lotniskami, jednak średnio będzie to około 10 godzin. Korzystając z oferty biura podróży, organizującego wycieczki last minute w Tajlandii możemy mieć pewność, że zarezerwowany lot będzie jak najbardziej komfortowy.

Related Posts

3 Komentarzy

 • podróznik
  23 września 2021

  spoko artykuł

 • lover
  28 września 2021

  Tajlandia przepiękna! I stosunkowo tania 😀

 • Maja1
  30 września 2021

  Marzenie…

Average
5 Based On 3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *