panele-grzewcze-na-podczerwien

Panele na podczerwień to jedna z polecanych metod ogrzewania domu. Stanowi wygodny, skuteczny i zdrowy sposób na zapewnienie komfortu termicznego w pomieszczeniu. Dowiedz się, czym charakteryzuje się ta nowoczesna technologia i dlaczego warto w nią zainwestować.

Jak działają panele grzewcze na podczerwień?

Panele grzewcze na podczerwień to rodzaj ogrzewania elektrycznego, który wykorzystuje do generowania ciepła długofalowe promieniowanie podczerwone (IR-C), znane przede wszystkim z promieniowania słonecznego. W przeciwieństwie do ogrzewania konwekcyjnego, promienniki podczerwieni nie podgrzewają powietrza, a wytwarzają ciepło, którym ogrzewają bezpośrednio osoby, przedmioty i powierzchnie znajdujące się w danym pomieszczeniu. Panele ogrzewają pokój, wykorzystując do tego energię elektryczną, do której są podłączone.

Panele grzewcze można dyskretnie zawiesić na ścianie, a nawet umieścić na suficie. Ich montaż i obsługa są bardzo proste. Należy jednak pamiętać, że każdy panel musi mieć dostęp do sieci elektrycznej. Poza panelami dostępne są także inne rodzaje promienników podczerwieni: o kształcie podłużnych grzałek bądź żyrandoli. Warto jednak podkreślić, że panele grzewcze na podczerwień cechują się znacznie estetyczniejszym designem.

Dlaczego warto wybrać grzewcze panele na podczerwień?

Dzięki licznym zaletom panele grzewcze na podczerwień sprawdzają się znakomicie jako alternatywne źródło ciepła w domu. Wyróżniają się wydajnością, niezawodnością i funkcjonalnością. Ich atutem jest także estetyka wykonania oraz korzystna cena samego produktu, a także późniejszej eksploatacji.

Panele cechują się wysoką skutecznością ogrzewania. Nie tracą energii na podgrzanie powietrza, tylko przekazują ciepło bezpośrednio na osoby i przedmioty znajdujące się w pomieszczeniu. To sprawia, że w pokoju szybko robi się przyjemnie ciepło. Co ważne, dzięki takiemu działaniu nie dochodzi również do gwałtownej cyrkulacji powietrza powodującej duże różnice temperatur. Metoda zapewnia różnicę zaledwie 2-3 stopni Celsjusza pomiędzy warstwami. W porównaniu z tradycyjnymi grzejnikami, w których ta różnica wynosi nawet 10 stopni, wartości uzyskiwane w przypadku paneli grzewczych są więc bardzo małe.

Zredukowanie cyrkulacji powietrza chroni pokój przed przemieszczającymi się w ten sposób pyłkami. To bardzo istotne zwłaszcza dla osób cierpiących na alergie wziewne. Dzięki panelom można uniknąć np. spalonego kurzu osiadającego i podgrzewanego przez kaloryfer, który następnie rozprzestrzenia się w powietrzu. Ponadto panele nie wysuszają powietrza, poprawiając w ten sposób komfort w pomieszczeniu. Promienie podczerwone są nie tylko w pełni bezpieczne, ale nawet dobroczynne dla organizmów ludzi i zwierząt. Profesjonalne urządzenia na podczerwień są bowiem stosowane od dawna w medycynie do leczenia np. bólu mięśni i stawów.

Aby mieć pewność, że panele grzewcze na podczerwień spełnią swą praktyczną i estetyczną funkcję, wybierz ogrzewanie od sprawdzonego, polecanego dostawcy. Firma Termofol to doświadczony producent paneli, gwarantujący najwyższą jakość swych wyrobów. Panele grzewcze tej marki zapewniają szybkie, skuteczne i niedrogie ogrzewanie powierzchni prywatnych bądź firmowych.

Related Posts

1 Komentarzy

  • gabriela
    6 października 2021

    czego to ludzie nie wymysla… a ja to jeszcze w piecu pale

Average
5 Based On 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *