główne_ciezarowka-do-transsportu-ladowego

Istnieje kilka rozwiązań pozwalających na transportowanie towarów na duże odległości. Niektórzy decydują się na transport morski, podczas gdy inni wolą przewożenie produktów drogą lądową. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Które z nich sprawdzi się najlepiej? Jaki rodzaj spedycji wybrać?

Zalety transportu lądowego

Transport lądowy jest zdecydowanie najpopularniejszą metodą przewożenia towarów. Pozwala on na dotarcie bezpośrednio do danej firmy i natychmiastowe rozładowanie produktów. To metoda niezwykle wszechstronna, wykorzystywana do przewożenia różnego rodzaju towarów. Korzystają z niej zarówno sklepy spożywcze, jak i zakłady przemysłowe czy nawet firmy, które transportują całe maszyny.

Ogromną zaletą transportu lądowego jest fakt, że istnieje wiele rodzajów pojazdów, na które można zapakować określone towary. W przypadku małych przedmiotów często sprawdzają się busy. Większe wymagają zastosowania ciężarówek czy całych platform. Ciecze przewozi się w cysternach, a produkty, które muszą być przechowywane w określonych warunkach – w specjalnych chłodniach.

Poznaj nasz produkt: https://inrel.pl/oferta/relokacja-i-instalacje-maszyn/ 

Dlaczego transport lądowy ma sens?

Spedycja lądowa cieszy się ogromną popularnością ze względu na fakt, że jest bardzo uniwersalna. Pozwala na dojechanie w dowolne miejsce w kraju i za granicą. Nie sprawdza się zwykle w przypadku bardzo dużych odległości, ale lokalnie jest zdecydowanie najlepszym wyborem.

Jakie są rodzaje transportu lądowego?

Warto pamiętać, że sam transport lądowy również dzieli się na kilka typów. Mowa tu o następujących rodzajach:

  • kolejowy,
  • drogowy,
  • rurociągowy.

Wybór odpowiedniego zależy więc od typu danego towaru oraz miejsca, do którego ma on trafić. Nie wszędzie da się bowiem dojechać pociągiem, dlatego często końcowy odcinek i tak jest realizowany samochodami.

Zalety transportu morskiego

Transport morski również ma liczne zalety. Jest on wybierany głównie przez osoby, które stawiają na ekonomiczne rozwiązania. Czas dowiezienia produktów do celu jest wówczas znacznie dłuższy, jednak wiąże się to ze sporą oszczędnością. Spedycja morska pozwala również na przewożenie ładunków ponadgabarytowych.

Transport wodny pozwala na przewożenie towarów zarówno w obrębie jednego państwa, jak i na bardzo duże odległości. To właśnie w taki sposób większość produktów importowanych dociera do celu. Obecnie wykorzystuje się ładowne statki, które pozwalają na przewożenie dużej liczby kontenerów za jednym razem. Istnieją też metody umożliwiające zabezpieczenie towarów przed działaniem szkodliwych czynników.

– Transport morski wiąże się ze zwiększoną wilgotnością i zasoleniem powietrza. Podczas rejsu występują również drgania oraz wahania temperatury. Z tego powodu przewożone towary muszą być specjalnie zabezpieczone przed działaniem niekorzystnych czynników – mówi specjalista z firmy INREL.

Jaki rodzaj transportu sprawdza się najlepiej?

Zarówno transport wodny, jak i lądowy ma swoje zalety. Wybór odpowiedniej metody przewożenia towarów powinien jednak zależeć od kilku czynników. Największe znaczenie ma czas, w którym towar ma dotrzeć do miejsca docelowego. Jeśli ma to być szybko, transport morski odpada. Wówczas najlepiej sprawdzi się spedycja lądowa, jednak jest ona znacznie droższa.

Transport wodny stanowi więc doskonałe rozwiązanie w sytuacji, gdy nie zależy Ci na czasie, a na oszczędności. Z tego powodu wciąż jest to metoda stanowiąca dobrą alternatywę dla transportu lądowego.

Related Posts

1 Komentarzy

  • Władysław
    2 października 2021

    Ja to ufam moim logistykom. zawsze wiedzą najlepiej jaka spedycja.

Average
5 Based On 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *