italy-gaac0c9836_1280

Do takich wakacji, a zwłaszcza za niewielkie pieniądze, z pewnością nikogo nie trzeba długo namawiać. Dla wielu, Włochy to kraina pięknych krajobrazów, dobrej kuchni oraz historycznych sanktuariów. Jeden kilkudniowy wyjazd na pewno nie wystarczyłby, aby zobaczyć i zasmakować Italii w pełni. Warto pomyśleć o biletach lotniczych już teraz.

Wakacje we Włoszech – najlepiej samolotem!

Powodów, dla których w tę drogę lepiej będzie wybrać się samolotem jest wiele. Z roku na rok, coraz więcej podróżnych wybiera ten środek transportu zamiast autokaru czy własnego auta. W większości przypadków zadecydowały o tym koszty. Aktualnie tanie loty do Włoch rezerwować można za nieporównywalnie małą kwotę. W cenę wlicza się o wiele krótsza podróż, większy komfort oraz wysoki standard podróżowania. Sam lot uwalnia kierowców od odpowiedzialności, pozwala się zrelaksować fizycznie jak i psychicznie – w końcu nie odpowiadamy za przebieg podróży, wsiadamy do samolotu i lecimy, a jeśli trafimy na atrakcyjną ofertę, zaoszczędzimy na benzynie.

Istnieje idealna pora na lot do Włoch?

Dla kochających podróże każda pora roku będzie odpowiednia na odkrywanie nowych lądów. Sprawa będzie wyglądała nieco inaczej biorąc pod uwagę cel podróży.

Miłośnicy wędrówek i wycieczek krajoznawczych po Alpach najczęściej wybierają wiosnę lub jesień, ze względu na to, że pogoda w tym czasie sprzyja zwiedzaniu i wielogodzinnym marszom. Tak jak w Polsce, nie będzie ani za ciepło, ani za zimno by pogoda miała nam utrudnić zaplanowane aktywności. Już wczesną wiosną włoskie miasteczka stają się bardziej turystyczne, otwierają się lokalne sklepiki, restauracje i stragany.

Zimę wybiorą miłośnicy sportów zimowych. Najlepszy sezon na narty zacznie się w grudniu i będzie trwał do kwietnia. Osoby, które pasjonują się tego rodzaju wypoczynkiem będą mogły wybierać spośród ponad 3 tysięcy tras narciarskich i ok. 4 tysięcy wyciągów. W grudniu we Włoszech zaczyna panować świąteczna atmosfera, a więc można załapać się na okolicznościowe uroczystości i jarmarki oferujące regionalne, tradycyjne przysmaki.

Lato przyciąga największą liczbę turystów, którzy nastawieni są na wypoczynek na plaży. Każdy znajdzie dla siebie idealne miejsce na relaks, bo ma na to aż 10 000 km. linii brzegowej, po brzegi wypełnionej kurortami i beach barami oferującymi schłodzone napoje z palemką. W okresie wakacyjnym, a więc w lipcu i sierpniu, pogoda zawsze jest słoneczna i sprzyjająca łapaniu gorących promieni.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *