Nie wszyscy lubią pracę z ludźmi, ale wiele osób czuje się w niej jak ryba w wodzie. Większość z nich to ekstrawertycy, ale niektórzy introwertycy też doskonale odnajdują się na takich stanowiskach. Wszystko zależy od wrodzonych predyspozycji oraz kompetencji miękkich, które stanowią podstawę w zawodach takich jak sprzedawca czy przedstawiciel handlowy. Jeśli szukasz pracy z ludźmi w Katowicach, to mamy dla Ciebie kilka stanowisk, od których warto rozpocząć poszukiwania!

Praca z ludźmi w dobie AI. Czy to przyszłościowe zajęcie?

Sztuczna inteligencja to jedna z kilka przyczyn dynamicznych zmian na rynku pracy. Dotyczą one wielu popularnych zawodów, ale na szczęście jak na razie stanowiska polegające na kontakcie z ludźmi wydają się być odporne na rewolucję technologiczną. Wyjątkiem jest praca w obsłudze klienta – tutaj coraz częściej pojawiają się boty, które przejmują część obowiązków. Mimo to specjaliści ds. obsługi klienta wciąż są potrzebni, a AI jak na razie nie odbiera im pracy.

Ostatnie lata pokazały, że praca z ludźmi wciąż ma przed sobą świetlaną przyszłość. Czatboty mogą wspomóc, ale na pewno nie zastąpią żywych pracowników obsługi klienta, nie mówiąc już o sprzedawcach i osobach koordynujących kontakt z klientami. Choć jak na razie nie ma się czym przejmować, to należy zachowywać czujność i ciągle się dokształcać, żeby zachować wysoką atrakcyjność na rynku pracy.

Jak sprawdzić, czy praca z ludźmi jest dla Ciebie?

Wiele osób nie nadaje się do pracy z ludźmi – nie mają one odpowiednich kompetencji lub po prostu źle się czują, gdy są zmuszane do ciągłych rozmów i poznawania obcych. Nie ma co się temu dziwić, ale jak sprawdzić, czy taki rodzaj pracy jest faktycznie dla Ciebie? Jedynym sposobem jest praktyka. Wejdź na GoWork.pl lub inny portal tego typu i sprawdź, jakie ogłoszenia o pracę są dostępne w Katowicach i okolicy. Wybierz te najciekawsze, a następnie sprawdź w praktyce, czy praca z ludźmi jest dla Ciebie! Kto wie, może to będzie początek udanej i satysfakcjonującej kariery zawodowej?

Zawody dla osób, które lubią kontakt z ludźmi

Przyjrzyjmy się teraz kilku najpopularniejszym zawodom, które doskonale nadają się dla ludzi lubiących kontakt z ludźmi. Oto one!

Przedstawiciel handlowy

Zarówno duże firmy, jak i wielkie korporacje muszą ciągle zwiększać udział w rynku i szukać nowych klientów. Czasami tradycyjny marketing się nie sprawdza, przez co trzeba sięgnąć po pomoc przedstawicieli handlowych. To ciekawy, dobrze płatny zawód, w którym najważniejsza jest skuteczność. Trzeba znać i stosować techniki sprzedażowe, a do tego mieć naturalny talent do szybkiego nawiązywania relacji z ludźmi. Sprzedawca musi wzbudzić zaufanie i zaciekawić klienta, żeby ten zdecydował się na zakup produktu lub nawiązanie stałej współpracy.

Sprzedawca

Praca jako sprzedawca w sklepie też polega na ciągłym kontakcie z ludźmi i wcale nie jest mniej stresująca, niż zawód przedstawiciela handlowego. Również i tutaj pracę może podjąć każdy, kto ma naturalne predyspozycje. Pracodawcy często wymagają doświadczenia, ale wiele firm chętnie zatrudni również początkujących pracowników z Katowic: https://www.gowork.pl/praca/sprzedawca;st/katowice;l. Zarobki na stanowisku sprzedawcy z reguły nie są wysokie, ale to satysfakcjonująca praca, szczególnie jeśli pomoże się klientowi!

Specjalista ds. obsługi klienta

Specjaliści ds. obsługi klienta to pracownicy call-center, ale coraz częściej na tym stanowisku odpowiada się na maile czy prowadzi rozmowy na czacie. Cel jest prosty – pomóc klientom w rozwiązaniu ich problemu. Niestety nie wszyscy rozmówcy są mili, a pracownicy obsługi klienta powinni wykazywać się cierpliwością oraz umiejętnością słuchania ze zrozumieniem. Pensje są niezłe, szczególnie przy obsłudze klientów premium, gdzie jakość ma kluczowe znaczenie.

Konduktor

PKP wciąż prowadzi rekrutację na konduktorów. Ich zadaniem jest nie tylko sprawdzanie biletów, ale też pomaganie pasażerom oraz czuwanie nad bezpieczeństwem w pociągu. To odpowiedzialna i trudna praca – najlepiej sprawdzają się w niej osoby, które lubią kontakt z ludźmi!

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

Array