pexels-cottonbro-studio-6531736

Wiele kobiet zastanawia się, czy strój do pracy ma aż tak duże znaczenie w kreowaniu wizerunku. Warto zapoznać się z większą ilością informacji na ten temat oraz dowiedzieć się, na co konkretnie zwracać uwagę podczas wybierania ubioru.

Czym jest dress code?

Dress code to kanon stroju, który odnosi się do sposobu ubierania się w miejscu pracy. Zasady ubioru w pracy są niezwykle istotne, dlatego tak wielu pracowników w obecnych czasach się do nich dostosowuje. Strój noszony podczas wykonywania zawodowych obowiązków powinien być przede wszystkim prosty oraz schludny. Sprawdzi się wybór dobrych gatunkowo tkanin, elegancki dobór kolorów, a także skromność. Dobrze dobrany strój bez wątpienia poprawia wiarygodność pracownika, a także ułatwia mu kontakty z innymi osobami.

Rodzaj pracy

Strój wybierany do pracy w dużej mierze zależny jest od jej rodzaju, dlatego warto na ten aspekt zwrócić szczególną uwagę. Warto znać dress code panujący w danym miejscu pracy, ponieważ dzięki temu można się będzie do niego bez problemów dostosować. W biurach najczęściej preferowany jest klasyczny ubiór, który ma elegancki wydźwięk. Jednak na wielu stanowiskach wymagane jest stosowanie się do zasad bezpieczeństwa i higieny pracy podczas komponowania swojego stroju. Natomiast w tak zwanych wolnych zawodach ma się większą swobodę w doborze ubioru, dlatego może być on nieco luźniejszy.

Stanowisko

Ubiór w pracy powinien być również dobrze dostosowany do specyfiki konkretnego stanowiska pracy. W dużej mierze zależny jest od aktualnych wymagań pracodawcy. Strój wybierany przez pracownika ma duży wpływ na jego wizerunek, a także odbiór całego przedsiębiorstwa. Każdy pracodawca pragnie, aby jego pracownik prezentował się nienagannie, zwłaszcza jeśli ma na co dzień kontakt z klientami.

Komponowanie stroju

Podczas komponowania stroju do pracy powinno się stawiać na odpowiednie elementy garderoby. Wśród polecanych strojów dziennych można wskazać między innymi jasne kostiumy oraz garnitury damskie. Strój biurowy powinien być utrzymany w ciemnej kolorystyce. Mile widziane są także sukienki, do których fantastycznym dodatkiem są marynarki. Z szeroką ofertą marynarek damskich można zapoznać się między innymi na stronie internetowej, która znajduje się pod adresem: https://wearmedicine.com/k/ona/odziez/marynarki

Kolorystyka stroju

Wybierając strój do pracy powinno się również w odpowiedni sposób dopasować jego kolorystykę. Najlepszym wyborem są ciemne i stonowane kolory, które budują prestiż i sprawiają dobre wrażenie. Wybierane barwy powinny być zgodne z polityką firmy, ale także dobrze dopasowane do typu kobiecej sylwetki. Szczególnie polecane są gładkie faktury oraz stonowane wzory, które nie zwracają na siebie nadmiernie uwagi otoczenia.

Fason i styl

Wśród najważniejszych aspektów komponowania stroju do pracy można również wskazać dobór odpowiednich fasonów, a także dobieranie ich w określonym stylu. Najlepiej sprawdzają się proste fasony, które są dobrze dopasowane do typu kobiecej sylwetki. Warto kierować się zasadą minimalizmu w ubiorze.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

Array