piknik gril

Nie możesz doczekać się lata, by znowu powrócić do częstego grillowania? Marzy Ci się powrót do wakacyjnych smaków? Przekonaj się, że pysznego sezonu wcale nie trzeba zamykać!

Grillowanie – forma rozrywki 

Grillowanie jest jedną z najczęściej wybieranych rozrywek, które można zorganizować w domowym ogrodzie. Okazji jest naprawdę wiele – rozpoczynający się urlop, urodziny bliskich, piątkowy obiad, czy świętowanie ważnego osiągnięcia członka rodziny. Nie ma złych okoliczności do tego, aby spędzać czas w gronie wartościowych ludzi przy zapachu, którego nic nie jest w stanie podrobić! 

Grillowanie – czy tylko latem? 

Grillowanie jest często połączone z korzystaniem z ładnej pogody – stąd ma miejsce głównie wiosną i latem. Pierwsze ciepłe dni w roku sprawiają, że wielu smakoszom pojawia się błysk w oku – szybko otwierają kalendarz i planują! Odpowiednie przygotowanie się daje możliwość grillowania także w chłodniejsze dni, nawet jesienią czy zimą. O czym musisz pamiętać, jeśli postanowisz przełamać stereotyp letniego przyrządzania przysmaków w ogrodzie?

  • Przygotuj odpowiednie urządzenie – posiadasz grill gazowy, elektryczny, czy węglowy? W zależności od używanego sprzętu musisz zadbać o konkretne zasilanie. Wyposaż się w zapas węgla drzewnego lub brykietu. Pamiętaj, jak ważne jest nabijanie butli gazowych przed planowaną imprezą! 
  • Ciepło się ubierz  – grillowanie zimą wymaga wytrwałości i z pewnością nie jest dla osób ciepłolubnych. W chłodniejsze dni nie obejdzie się bez ciepłego swetra, kurtki i czapki. Na krześle możesz położyć miękkie poduszki i dodatkowo otulić się ciepłym kocem. 
  • Zadbaj o ciepły napój – rozgrzewająca herbata z imbirem lub słodkie kakao z piankami dla dzieci to doskonałe pomysły na chłodniejsze dni. 
  • Grilluj potrawy dłużej – niska temperatura zimą sprawia, że proces obróbki termicznej potraw wymaga więcej czasu. Uzbrój się w cierpliwość – z pewnością poczujesz, że warto. 

Grill gazowy – wymiana butli 

Grill gazowy ma wiele zalet – jest często wybierany przez osoby dbające o środowisko. Urządzenie generuje dużo mniej dymu niż wersja węglowa i dysponuje funkcją kontroli temperatury. Zanim zaplanujesz menu na ogrodowe spotkanie towarzyskie, przygotuj swoje urządzenie do pracy! Butlę gazową do grilla szybko wymienisz w markecie OBI: https://www.obi.pl/uslugi/wymiana-butli-gazowych/. Jeśli jesteś fanem podróży lub kempingu i chcesz zorganizować dłuższy wyjazd, to wybierz opcję dla siebie – market oferuje także napełnianie butli turystycznych, które możesz spokojnie zmieścić do swojego plecaka. 

Grillowanie – piknik w ogrodzie 

Z grillowaniem w ogrodzie nie trzeba czekać do wiosny. Warto skorzystać z jesiennych i zimowych dni, w których temperatura jest powyżej 0 °C. Odpowiedni ubiór zapewnia komfort nawet w bardziej pochmurną aurę. Zapach potraw jest tym, co każdego będzie długo trzymało na zewnątrz. Grill w ogrodzie daje możliwość szybkiego schronienia – w razie potrzeby dom jest tuż za rogiem. Pamiętaj, że tuż po przyrządzeniu potrawy, możesz cieszyć się jej smakiem w domowym cieple jadalni.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

Array