116c2f3dbfb3ad756e6340a1599ce57c

Na rynku dostępnych jest obecnie wiele modeli odkurzaczy. Dobranie odpowiedniego sprzętu do własnych potrzeb oraz typu podłóg pomoże sprawić, że sprzątanie stanie się mniej męczące, a przy tym szybsze. Na szczególną uwagę zasługują odkurzacze bezprzewodowe, dzięki którym wygodnie posprzątać można wiele pokoi, bez obaw o szukanie gniazdek i długość przewodu. Dowiedz się więcej na temat odkurzaczy Samsung Jet.

Dla kogo są odkurzacze Samsung Jet?

Odkurzacze Samsung Jet przeznaczone są dla wszystkich osób, które poszukują wygodnego odkurzacza o optymalnej mocy ssania. Samsung Jet to odkurzacz bezprzewodowy, co zapewnia duży komfort sprzątania. Brak kabla powoduje, że nie trzeba martwić się zbyt krótkim przewodem lub zaplątaniem kabla o sprzęt i meble. Wpływa to również na szybkość uruchamiania. Wystarczy wyciągnąć odkurzacz ze schowka, bez konieczności składania.

Z tego powodu odkurzacz sprawdzi się wszędzie tam, gdzie konieczne jest częste sprzątanie wielu powierzchni, np. w gospodarstwach domowych z dziećmi lub zwierzętami. Biorąc pod uwagę niewielkie gabaryty urządzenia, Samsung Jet sprawdzi się także w niewielkich mieszkaniach.

Odkurzacze bezworkowe – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

– pojemność worka – pojemnika

Odkurzacze Samsung Jet to najczęściej modele bezworkowe. Pojemność pojemnika wynosi nawet 0,5 litra, co gwarantuje wygodne sprzątanie.

– czas pracy na baterii

Samsung Jet wyposażony jest w baterię. Mimo to sprawdzi się do sprzątania nawet dużych powierzchni. Praca na baterii w większości modeli wynosi jednorazowe od 45 do 60 minut. Dodatkowo bateria w odkurzaczu jest wymienna. Oznacza to, że w trakcie sprzątania można ją wymienić bez przerywania pracy i oczekiwania na naładowanie. Warto zwrócić uwagę także na wydajność baterii. Akumulatory Samsung Jet umożliwiają odkurzanie przez godzinę nawet po wielokrotnych ładowaniach.

– czas ładowania baterii

Czas ładowania zależy od modelu odkurzacza. Dobrym wyborem jest kupno urządzenia z systemem szybkiego ładowania. Dzięki niemu urządzenie jest w pełni gotowe do działania już po 3,5 godzinach.

– dodatkowe wyposażenie

Dodatkowe wyposażenie odkurzacza zależy od modelu Samsung Jet.

W komplecie z odkurzaczem może znaleźć się np. przydatna do prania mała ssawka. W zależności od urządzenia w zestawie znaleźć mogą się także różnego typu końcówki np. szczotka płaska lub szczotka okrągła. Odkurzacze Samsung Jet mogą być także wyposażone w nowoczesny w system filtracji HEPA. Tego typu modele pomagają oczyścić powietrze z drobnoustrojów i kurzu, co sprawia, że urządzenia są polecane dla alergików oraz osób z dziećmi.

Odkurzacze bezworkowe do podłóg twardych – jakie wybrać?

Ze względu na ryzyko zarysowania płytek lub paneli, przy zakupie odkurzacza szczególną uwagę warto zwrócić na to, czy nadaje się do odkurzania podłóg twardych.

Wpływają na to trzy aspekty: moc odkurzacza, rodzaje szczotek, a także waga urządzenia. Szczotki odpowiednie do czyszczenia kafli i paneli powinny być przede wszystkim wykonane z miękkiego włosia oraz delikatne. Warto również zdecydować się na lżejszy odkurzacz. Zbyt ciężki model może prowadzić do powstawania zarysowań.

Istotna jest także regulacja mocy ssania, które umożliwi używanie odkurzacza zarówno do dywanów, jak i płytek i paneli. Do podłóg twardych polecane jest ssanie o średniej mocy. Mocniejszego użyjemy natomiast do czyszczenie wykładzin i dywanów.

Do sprzątania podłóg twardych dobrze sprawdzą się modele bezworkowe, bezprzewodowe odkurzacze pionowe, a także różnego typu roboty sprzątające.

Odkurzacz ręczny – czy warto go kupić?

Ręczny odkurzacz bezprzewodowy to urządzenie, którego działanie można porównać do odkurzacza pionowego bezworkowego. Ze względu na niewielkie gabaryty urządzenie nie może stanowić jednak alternatywy dla modelu Samsung Jet. Odkurzacze ręczne dobrze sprawdzą się jednak jako uzupełnienie większego modelu. Ze względu na niewielkie rozmiary dobrze sprawdzą się np. do czyszczenia foteli i kanapy. Brak kabla powoduje również, że mogą być używane w roli odkurzaczy samochodowych. Odkurzacze ręczne nadają się także do czyszczenia niewielkich powierzchni, np. usuwania rozsypanych produktów spożywczych lub sierści zwierząt.

Dlaczego warto zdecydować się na odkurzacze Samsung Jet?

Samsung Jet posiada wiele funkcji, które ułatwiają sprzątanie podłóg, a także dbanie o czystość powietrza. Do kupna urządzenia zachęca niewielka waga, a także bogate wyposażenie, m.in. szczotka wielofunkcyjna i ssawka szczelinowa. Szczotka szczelinowa nadaje się do odkurzania trudno dostępnych zakamarków. Pomaga w tym również regulowana rura teleskopowa. Opcja skrócenia lub wydłużenia rury daje możliwość odkurzenia podłogi za szafą lub łóżkiem.

Related Posts

2 Komentarzy

  • maniaczka
    12 października 2021

    Jejku jejku, taki odkurzacz to złoto! STOP walce z kablami 😛 muszę sobie taki sprawić !

  • Aldona
    12 października 2021

    Wszystko fajnie ale za taką cene to moge 3 kupić 😀

Average
5 Based On 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *