prezent-kinomaniak
kamera i klaps filmowy

Szukasz prezentu dla osoby, która interesuje się kinem? Zastanawiasz się, co mogłoby sprawić jej najwięcej radości. Sprawdź nasz ranking TOP10 prezentów dla kinomana i wybierz coś dla siebie.

Prezent dla kinomana

Wybór prezentów dla fanów kina nie powinien sprawić dużo trudności. Na rynku dostępnych jest mnóstwo propozycji, które bezpośrednio nawiązują do filmografii. Niektóre z nich pełnią funkcję czysto dekoracyjną, inne natomiast posiadają wymiar praktyczny. Zapoznaj się z naszymi propozycjami i sprawdź, czy któraś z nich szczególnie przypadła Ci do gustu.

Zdrapka filmowa

Pierwszym pomysłem, który z pewnością przypadnie do gustu kinomaniakowi jest zdrapka 100 filmów, które na stałe wpisały się w kanon światowej kinematografii. Charakterystyczne dla każdej pozycji filmowej symbole ukryte są pod specjalną warstwą naklejki, którą bez problemu można zdrapać. Na zdrapce znaleźć można zarówno zagraniczne, jak i polskie produkcje, które każdy kinoman powinien zobaczyć przynajmniej raz w życiu!

Krzesło reżyserskie z nadrukiem

Chcesz, aby bliska Ci osoba poczuła się jak Fellini, Tarantino czy Wajda? Spraw jej wyjątkowy prezent w postaci personalizowanego krzesełka reżyserskiego. Starannie wykonane z nazwiskiem aspirującego reżysera jest zarówno stylowym, jak i praktycznym dodatkiem do wnętrza.

Filmowy klaps

Zostając w klimacie reżyserów, mamy jeszcze jedną propozycję. Jest nią filmowy klaps – jeden z niezbędnych elementów na planie filmowym. Jest to doskonały rekwizyt dla początkującego reżysera bądź zapalonego kinomaniaka. Do rekwizytu dołączona jest najczęściej kreda, która umożliwi dowolne wypełnienie pustych miejsc. Po tym pozostaje już tylko słynne: światła, kamera i… akcja!

Maszyna do popcornu

Z czym (oprócz filmu) kojarzy się kino? Oczywiście z popcornem! Dzięki przenośnej, domowej maszynie do popcornu obdarowana osoba może stworzyć w swoim pokoju prawdziwą salę kinową. Stylizowana na lata 60-te maszyna ma szanse stać się ciekawym dodatkiem do wnętrza prawdziwego kinomaniaka.

Statuetka Oscara

Chyba każdy zapalony filmowiec i fan kina marzy o tej statuetce. Uzyskanie prawdziwej wymaga wielu poświęceń, talentu i… odrobiny szczęścia. Zanim jednak uda się ją zdobyć można pocieszyć oko jej zamiennikiem. Najlepiej spersonalizowanym!

Kupon bądź karta stałego klienta do kina

Każdy fan kinematografii ucieszy się z biletu do kina. Wiele popularnych sieci kinowych oferuje vouchery bądź kartę stałego klienta, która upoważnia na wejście na nieograniczoną liczbę seansów przez rok w całej Polsce.

Notes kinomana

Notes kinomana to propozycja dla osób, które nie tylko uwielbiają oglądać filmy, ale również je analizować i pisać o nich. To doskonały prezent dla recenzentów, krytyków filmowych czy dziennikarzy, którzy szczególnie upodobali sobie kulturę.

Gadżet z ulubionym bohaterem

Twój kinomaniak jest wielbicielem konkretnego filmu bądź twórcy? Sprezentuj mu wyjątkowy gadżet nawiązujący do ulubionych bohaterów. Na rynku dostępnych jest mnóstwo propozycji, takich jak t-shirty, plecaki, kapcie, etui na telefon czy kubki.

Książka

Dobrym pomysłem może być zakup książki o tematyce filmowej. Ich wybór, podobnie jak gadżetów, jest ogromny. Możesz zdecydować się na biografię aktorów bądź reżyserów, encyklopedie kina bądź poradniki np. jak zostać dobrym scenarzystą czy reżyserem. Decydując się na te opcję warto zwrócić uwagę na pozycje pochodzące z „Biblioteki Warszawskiej Szkoły Filmowej”.

Plakat z autografem

Trafionym i niezwykle cennym prezentem dla osoby kochającej kino będzie plakat np. w wersji limitowanej. Jeżeli masz w sobie dużo determinacji, a także możliwość – spróbuj poszukać takiego z autografem głównego aktora bądź reżysera. Prezent tego typu jest czymś unikatowym i sentymentalnym.

Dość popularnym, ale często trafnym prezentem będą również filmy na DVD. Jeżeli boisz się, że osoba obdarowywana już je widziała – zdecyduj się na limitowane wydania klasyków kina, które dla pasjonata zawsze mają dużą wartość bez względu na to, ile razy je widział.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *