wadawzroku_wp

Wady wzroku towarzyszą nam od zarania dziejów, choć dopiero ostatnie dziesięciolecia sprawiają, że ich leczenie jest tak proste jak nigdy dotąd.

Wykrywa się ich również wielokrotnie więcej niż przed laty, na co wpływ ma zarówno długość życia, jak również nowoczesność metod diagnostycznych. Tych przybywa, a przede wszystkim są dostępne w wielu miejscach. Dzięki temu do diagnostyki podstawowych wad niekoniecznie potrzebny będzie nam gabinet lekarski, a wystarczy badanie u optometrysty w salonie optycznym.

Poprawna diagnoza wady wzroku – klucz do właściwego leczenia

Właśnie z tego powodu za wszelkimi wątpliwościami odnośnie naszego stanu wzroku powinniśmy natychmiast udać się do lekarza okulisty. To właśnie ten specjalista będzie w stanie zbadać nasz wzrok, a także zapisać nam szczegółowe badania, które potwierdzą lub wykluczą wszelakie diagnozy. Dzisiejsza technologia jest tak dokładna, że pozwala wykryć Nawet najdrobniejsze wady wzroku z niezwykle dużą precyzją. Dzięki temu będziemy mogli wdrożyć jeszcze lepsze leczenie, a także korygować nasz wzrok w sposób właściwy.

Najczęściej występujące wady wzroku na świecie

Krótkowzroczność, nadwzroczność, prezbiopia i astygmatyzm są jednymi z najpopularniejszych wad wzroku, z którymi wiele osób się boryka. Krótkowzroczność, znana również jako miopia, powoduje trudności w widzeniu na daleką odległość. Nadwzroczność czyli inaczej dalekowzroczność sprawia, że osoby mają trudności z widzeniem na bliską odległość, co może przeszkadzać w codziennych czynnościach takich jak czytanie lub praca przy komputerze. Prezbiopia nazywana również starczowzrocznością powoduje trudności w widzeniu na bliską odległość u osób w wieku powyżej 40 lat. Astygmatyzm z kolei wpływa na kształt oka i może powodować zamazany lub zniekształcony obraz zarówno na daleką, jak i na bliską odległość. Wszystkie wady wzroku mogą mieć różne podłoże, ale niezmiennie wymagają specjalistycznej opieki okulistycznej. Dowiedz się więcej na Coopervision.pl.

Różne wady wzroku – różne sposoby leczenia

Każda wada wzroku wymaga indywidualnego podejścia w leczeniu. Zupełnie inne bowiem metody zastosujemy do leczenia krótkowzroczności i dalekowzroczności. Inne możliwości korekcji również będziemy mieli w przypadku starczowzroczności czy też astygmatyzmu. Większość wad korygować da się jednak za pomocą tradycyjnych okularów lub też soczewek kontaktowych. Powinny one zostać dobrane dopiero po ustaleniu w bardzo pracy inny sposób rozmiaru naszej wady, a także jej specyfiki. W przypadku wad takich jak astygmatyzm znacznie większy komfort da zastosowanie soczewek, aniżeli okularów.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

Array