5905167826683_i_03_wp

Od zeszłego roku panele winylowe cieszą się coraz większą popularnością i wchodzą na rynek, jako wyznacznik pewnej innowacji. Z kolei w tym roku dużą popularnością cieszy się nowość z tej gałęzi podłóg. Firma Arbiton wprowadziła nowoczesną podłogę winylową, która została wyposażona w rdzeń mineralny. W związku z tym jest ona dedykowana do pasowania jako podłoga w jodełkę.

Panele z kolekcji Arbiton Amaron Herringbone 

Od zeszłego roku panele winylowe cieszą się coraz większą popularnością i wchodzą na rynek, jako wyznacznik pewnej innowacji. Z kolei w tym roku dużą popularnością cieszy się nowość z tej gałęzi podłóg. Firma Arbiton wprowadziła nowoczesną podłogę winylową, która została wyposażona w rdzeń mineralny. W związku z tym jest ona dedykowana do pasowania jako podłoga w jodełkę np. Dąb Wembley Herringbone

Podłoga winylowa charakteryzuje się takim procesem produkcji, jak również takim zastosowaniem wysokiej jakości materiałów, które w odpowiedni sposób przydadzą się również do systemu ogrzewania podłogowego. Chodzi tutaj o różne pomieszczenia, w tym: łazienkę, kuchnię, jak również inne pomieszczenia, które są narażone na działanie wody. Podłogi z tej firmy charakteryzują się dużą stabilnością rozmiarów. W związku z tym nie jest wymagana jakakolwiek dodatkowa dylatacja dla powierzchni do 200 m2. Firma Arbiton w swej kolekcji włożyła bardzo dużo staranności zarówno w rozwój techniczny, jak również w wizualny aspekt podłogi. 

Trzeba przede wszystkim zdawać sobie sprawę, że istnieje szeroka gama rodzajów winyli. Jeżeli chodzi o kwestię najnowocześniejszych typów, to trzeba zaznaczyć, że posiadają one bardzo sztywny, a także niezwykle twardy rdzeń. Dzięki temu rdzeń taki jest w stanie bardzo dobrze przewodzić ciepło – a tym większości osobom najbardziej zależy. Nazwa ogólnej kategorii opiera się przede wszystkim na tej konkretnej funkcji. Trzeba bowiem pamiętać, że są to przede wszystkim podłogi typu RIGID, bądź też podłogi typu SPC (czyli nic innego, jak podłoga lita polimerowa). Jeżeli chodzi o podłogi typu SPC to należy o nich powiedzieć w szczególności to, że są niezwykle stabilne wymiarowo. W związku z tym nie zmieniają rozmiaru, gdy są narażone na znaczące zmiany temperatury w pomieszczeniu, w którym się znajdują. Jeżeli chodzi o przykład takiego typu rdzenia jak ten opracowany przez Arbiton – to jest nim HD Mineral Core.

Rdzeń taki w dużej mierze opiera się przede wszystkim zarówno na naturalnych minerałach skalnych, jak również w pełni nowoczesnych polimerach. Taka mieszanka składników sprawia, że zostaje zapewniona ekstremalna wytrzymałość na wszelkie uderzenia, a także bardzo skutecznie jest w stanie przewodzić ciepło. Jeżeli chodzi o odporność na uderzenia to należy powiedzieć, że jest to jeden z powodów, dla których ten rodzaj podłogi powinien dawać gwarancję  nawet do dwudziestu lat użytkowania domowego.

Zalety wynikające z posiadania paneli winylowych

Istnieje szereg zalet wynikających z posiadania paneli winylowych. Panele winylowe uchodzą za nowoczesny rodzaj podłogi, która została zaprojektowana dzięki materiału syntetycznemu wykonanemu z kilku podwarstw. Podłogi takie powszechnie uznawane, na przykład jako sztuczne drewno. Dzieje się tak, gdyż wygląd takiej podłogi jest bardzo podobne do drewna naturalnego. Podłogi winylowe są stosowane w wielu obszarach. Nie tylko w obszarze gospodarstwa domowych, ale również w obszarach komercyjnych oraz instytucjonalnych. W takich podłogach winyl, jako materiał wiedzie prym. Dzieje się tak, ponieważ jest stosowany jako główny składnik zamiast gumy, linoleum, tworzyw sztucznych itp.

Zalety wynikające z posiadania paneli winylowych to:

– Panele winylowe odznaczają się bardzo wysoką trwałością na wszelkie uderzenia.

– Panele winylowe złożone są w odpowiednio wysokiej jakości warstwy ścieralnej, dzięki temu może wytrzymać bardzo duże natężenie ruchu. Warstwa takiej podłogi charakteryzuje się tym, że jest w sposób znaczący o wiele bardziej wygodniejsza, a dodatkowo wytwarza mniej hałasów.

– Panele winylowe nie są drogie. Dzieje się tak, ponieważ materiał wykorzystany do podłogi winylowej jest wykonany ze stosunkowo tanich materiałów – oczywiście w porównaniu do twardego drewna, bądź też płytek kamiennych. 

– Jedną z najważniejszych zalet odnoszących się paneli winylowych jest w szczególności to, że istnieje sposobność również bardzo szybko i prosto je zdemontować i wymienić, gdy przyjedzie taka potrzeba.  Oprócz tego trzeba pamiętać, że przed wymianą danej części podłogi musimy mieć pewność, że instalacja została wykonana w prawidłowy sposób, dzięki temu w sposób szybki będzie można przeprowadzić późniejsze prace konserwacyjne, bądź też naprawcze.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

Array