adobestock_655931458_wp

Wakacje w Chorwacji to niekończąca się przygoda. Kto był raz, na pewno jeszcze wróci. Nie da się bowiem poznać Chorwacji na krótkim urlopie. To kraj pełen kontrastów, bajecznych plaż, onieśmielających gór, cudownych parków narodowych i niezwykle gościnnych tubylców. Nie można się w nim nie zakochać.

Co koniecznie trzeba zobaczyć na wakacjach w Chorwacji?

Internet pełen jest list top 10 do zobaczenia w Chorwacji. Sęk w tym, że bardzo często są to miejsca oddalone od siebie na znacznie odległości. Planując wakacje w Chorwacji, trzeba się zastanowić, co chcemy robić: zwiedzać, wspinać się, leżeć na plaży, a może żeglować?

Dubrownik to idealny kierunek dla osób, które są żywo zainteresowane zabytkami. Podobnie atrakcyjny jest Split.

Chorwackie wyspy (Istra, Krka, Hvar) to dobry kierunek dla żeglarzy i miłośników bliskiego kontaktu z ciepłym morzem.

A jeśli ktoś lubi morze, góry, a do tego nie gardzi nocnym życiem, to powinien wybrać się do Makarskiej. To bardzo modny chorwacki kurort, w którym można znaleźć wszystkie typowo turystyczne atrakcje.

Jak zaplanować wakacje w Chorwacji?

Chorwacja nie jest krajem tropikalnym, choć na pewno ma klimat przyjaźniejszy niż Polska. Jednak po słońce i błogie lenistwo na plaży zdecydowanie trzeba wybrać się latem. Zimy nie są tak nieprzychylne jak u nas, jednak jest chłodno i trudno mówić o warunkach do długich wypraw plenerowych. Wyjątkiem mogą być góry.

Sezon letni w Chorwacji trwa dłużej niż w Polsce, już w kwietniu można myśleć o udaniu się na plażę, a koniec dobrych warunków zwykle przypada na październik.

Gdzie zamieszkać w Chorwacji?

Jeśli chodzi o warunki noclegowe, to trzeba przyznać, że Chorwacja jest niezrównana. Tu można praktycznie wszystko – zamieszkać na kempingu w kamperze lub w pięciogwiazdkowym apartamencie. Wszystko zależy od potrzeb, upodobań i zasobności portfela.

Warto zwracać uwagę nie tylko na lokalizację, ale też dodatkowe opcje, np. dostęp do internetu, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, możliwość zakwaterowania ze zwierzętami itp. Większość kempingów które trafiły do wyszukiwarki na stronie camprest.com/pl/kempingi/chorwacja/ to obiekty położone blisko plaż, oferujące nie tylko miejsce do spania, prąd i gaz, ale też całą bardzo rozbudowaną kempingową infrastrukturę, łącznie z dostępem do Wi-Fi.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

Array