view-from-above-1248949_1920_wp

Oczyszczająca kuracja sokowa to wiele korzyści dla organizmu na wielu płaszczyznach. Na czym polega i dlaczego warto ją stosować?

Czym jest oczyszczająca kuracja sokowa?

Sokowa kuracja oczyszczająca to dieta, w której przez określony czas, zwykle do około 7 dni, spożywa się wyłącznie naturalne soki z owoców, warzyw czy też innych roślin prozdrowotnych. Celem takiej diety jest oczyszczenie organizmu ze szkodliwych substancji, zredukowanie ewentualnych zapaleń, poprawa trawienia, a także przywrócenie równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie.

Podczas kuracji zaleca się spożywanie soków z różnych źródeł, aby dostarczyć organizmowi różnorodnych składników odżywczych. W zależności od preferencji i celu diety można stosować na przykład soki z cytrusów, marchwi, selera, buraka, jabłek czy zielonych warzyw. Sprawdzą się także soki zdrowotne z karczocha, żurawiny lub aloesu.

Warto jednak pamiętać, że oczyszczająca kuracja sokowa nie jest odpowiednia dla każdego. Osoby z cukrzycą, chorobami trzustki, nerek, a także kobiety w ciąży i karmiące piersią, powinny skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem takiej diety. Ponadto zaleca się, aby przed przystąpieniem do diety sokowej, przeprowadzić stopniowy detoks organizmu, ograniczając powoli spożycie niezdrowych produktów i zwiększając spożycie warzyw oraz owoców.

Na co korzystnie działa taka kuracja?

Sokowa kuracja oczyszczająca na https://herbeo.pl/ to doskonały detoks – usuwa toksyny z organizmu. Wysoka zawartość błonnika w sokach może pomóc w regulacji trawienia, co z kolei jest bardzo pomocne w poprawie funkcjonowania jelit i układu pokarmowego. Naturalne soki to też bogactwo witamin i składników odżywczych, które pomagają wzmocnić układ odpornościowy.

Sok z warzyw i owoców, szczególnie z tych zielonych, mogą być bogate w przeciwutleniacze, które pomagają w walce ze stanami zapalnymi. Kuracja sokowa sprawdzi się więc wspomagająco podczas walki z rozmaitymi stanami zapalnymi. Dieta sokowa działa też doskonale na skórę, widocznie poprawiając jej wygląd poprzez dostarczenie organizmowi składników odżywczych, które utrzymują skórę zdrową i promienną. Warto też pamiętać, że taka kuracja jest bardzo pomocna w zrzuceniu nadmiernych kilogramów.

Jakie soki stosować do kuracji?

Soki zdrowotne do tego typu kuracji muszą być przede wszystkim w stu procentach naturalne. Warto tutaj sięgać po takie marki jak Herbeo, które dostarczają produkty najwyższej jakości zawierające w swoim składzie wiele składników odżywczych. Dieta bazująca na sokach musi bowiem dostarczyć organizmowi niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania witamin i minerałów.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

Array