zapravka-maine

A więc zakupiliśmy drukarkę, wydruk przebiega sprawnie i na hurtową skalę, ale przy którymś arkuszu nasza drukarka odmawia współpracy i żąda wymiany tuszu. Bez względu na to czy jest to najnowszy Epson czy stary model od HP w końcu każdy z nas kto używa drukarki atramentowej doczeka się takiego komunikatu. Co wtedy? Lepsza będzie regeneracja kartridżu czy zakup nowego?

Regeneracja kartridżu w praktyce

A więc zakupiliśmy drukarkę, wydruk przebiega sprawnie i na hurtową skalę, ale przy którymś arkuszu nasza drukarka odmawia współpracy i żąda wymiany tuszu. Bez względu na to czy jest to najnowszy Epson czy stary model od HP w końcu każdy z nas kto używa drukarki atramentowej doczeka się takiego komunikatu. Co wtedy? Lepsza będzie regeneracja kartridżu czy zakup nowego? Pod wpływem chwili, bo przecież została przerwana nam praca, a dokumenty musimy w końcu wydrukować odruchowo decydujemy się na najbardziej powszechną i dobrze znaną opcję zakupu nowego tuszu. Czy słusznie? Nie do końca.

Link do wybranego serwisu: https://regulservis.pl/tonery-i-tusze/napelnianie-tuszy/

Czasem zdarza się, że nieużywana przez jakiś czas drukarka, spowoduje zaschnięcie tuszu na spodniej części pojemnika. Zanim więc zdecydujemy podjąć się jakiekolwiek kroki należy przetrzeć czystą bawełnianą szmatką, delikatnie zwilżoną alkoholem spód toneru. Alkohol rozpuści zaschnięty tusz i udrożni dysze chroniąc nas w ten sposób przed niepotrzebnym wydatkiem.

A co jeśli to nie pomogło? Najlepszą opcją wbrew pozorom może okazać się napełnianie tuszu. Jeśli nie posiadamy specjalnego zestawu, który został stworzony do regularnej, samodzielnej regeneracji warto udać się do serwisu, który w odpowiedni sposób przeprowadzi napełnianie kartridżu. Weźmiemy pod uwagę sytuację mieszkańca dużego miasta – Warszawy, ze względu na naszą znajomość tego miasta i prawdopodobieństwa, że to właśnie mieszkaniec tego miasta znajdzie się w opisywanej, problemowej sytuacji.

Pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl jest wpisanie do przeglądarki frazy “napełnianie tonerów warszawa” i wyszukanie najbliższego sklepu, który będzie oferować tusze, ich napełnianie czy serwis drukarek. Problem polega na tym, że nasza wiedza o drukarkach i o tym jak napełniać tusze jest znikoma. Przed wyborem miejsca, w którym zlecimy napełnienie tuszu warto sprawdzić opinie, zakres usług, ceny i lokalizację. Opinie na szczęście sprawdzimy łatwo, dzięki funkcji Google.

Po wszystkim obierzemy jeden serwis a w naszym wypadku  – Regul Serwis. Wcześniej najlepiej skontaktować się z serwisem, aby przybliżyć naszą sytuację i zasięgnąć indywidualnej porady profesjonalistów oraz dopytać o czas realizacji, ponieważ czas jest również istotnym parametrem. W końcu będziemy płacić tę za usługę.

Należy pamiętać, że sam kartridż ma określoną ilość cyklów regeneracji, po których jakość wydruku spada. Po dłuższej eksploatacji zalecane jest zakupienie nowego pojemnika z tuszem. Może być to zamiennik kompatybilny z naszą drukarką, obądź oryginalny tusz. Jak wcześniej wspomnieliśmy na rynku istnieją modele drukarek, których tusz łatwo napełnić samodzielnie, bez obawy o wpadkę i uszkodzenie naszego sprzętu.

Niemniej jednak często zamiast zakupu nowego tuszu warto go napełniać do momentu, kiedy stwierdzimy, że jakość wydruku nie odpowiada naszym oczekiwaniom. Zaoszczędzi nam to pieniędzy oraz czasu spędzonego na mozolnym wyszukiwaniu kolejnych, dopasowanych do naszej drukarki tuszy.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *