odkurzacz

Wybór odpowiedniego odkurzacza może sprawiać problem każdemu z nas, dlatego że jest bardzo wiele rzeczy, na które powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie urządzenia. Niestety jednak często o niektórych z nich w ogóle nie mamy pojęcia. Przede wszystkim bardzo ważne są parametry danego odkurzacza. Podchodząc do takiego zakupu, zazwyczaj wiemy już, czy potrzebujemy mniejszego, czy większego urządzenia. Mamy też zwykle swój preferowany i upatrzony rodzaj, jednak zapominamy często o mocy, która jest bardzo ważna. W zależności co i gdzie chcemy odkurzać, należy wybrać odkurzacz z mniejszą lub większą mocą i wcale nie oznacza to, że odkurzacze z najwyższą mocą są zawsze najlepsze. Warto wiedzieć, iż odkurzacze o większej mocy są zazwyczaj większe, ale też mają mocniejsze ssanie, dlatego to ważne, żeby ustalić, co jest dla nas najważniejsze – mocniejsze ssanie zanieczyszczeń czy wielkość urządzenia.

Odkurzacz z workiem czy bez?

Bardzo ważną kwestią jest decyzja, czy chcemy odkurzacz z workiem lub też bez niego. Oba te rozwiązania mają swoje plusy i minusy, a wybór odpowiedniego jest dość istotny. Decydując się na odkurzacz z workiem, musimy liczyć się z kosztami związanymi z regularnym wymienianiem tych worków, a w zależności od tego, jak często i jak dużo odkurzamy, wymiana będzie miała miejsce częściej lub rzadziej. Warto jednak mieć na uwadze, iż odkurzacze z workiem często są znacznie tańsze.

Drugą opcją jest odkurzacz bezworkowy, czyli taki, gdzie występuje zwykle plastikowy zbiornik wodny lub taki bez wody. Zaletą takiego rodzaju odkurzaczy jest fakt, iż są one skuteczniejsze, gdyż wszystkie zanieczyszczenia wpadają od razu do zbiornika pustego lub z wodą, gdzie czekają na ich opróżnienie, natomiast w przypadku odkurzacza z workiem, wpadają najpierw do worka, z którego następnie rozpylane są przy następnym uruchomieniu sprzętu. Odkurzacze bezworkowe są niezaprzeczalnie zdrowsze i lepiej nadają się dla alergików, jednak są też zazwyczaj droższe od tych z workiem. Co więcej, jeśli chodzi o odkurzacze ze zbiornikami wodnymi, można je wykorzystać jako domową aromaterapię, wystarczy tylko do pojemnika z wodą wlać kilka kropel olejku eterycznego o naszym ulubionym zapachu.

Co to są filtry HEPA?

Przy zakupie odkurzacza często możemy spotkać się z informacją dotyczącą filtrów HEPA. Co to takiego i do czego służy? Otóż są to bardzo skuteczne filtry, których zadaniem jest pochłanianie zanieczyszczeń z powietrza. Są one idealnym rozwiązaniem dla alergików i osób, które chcą możliwie jak najbardziej oczyścić powietrze w swoim domu czy mieszkaniu. Warto jednak pamiętać, iż takie filtry co jakiś czas zużywają się, toteż należy je regularnie wymieniać. Takie filtry występują zazwyczaj w odkurzaczach workowych, gdyż te bezworkowe zwykle ich nie potrzebują. Kiedy jednak decydujemy się na zakup odkurzacza z workiem, ze względu, na przykład na jego budowę czy cenę, zdecydowanie warto upewnić się, czy takie filtry są w zestawie z odkurzaczem.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

Array