mozaika

Mozaika to aktualnie jedno z najbardziej atrakcyjnych rozwiązań dekoracyjnych. Wbrew pozorom, sprawuje się doskonale nie tylko jako ozdoba podłogowa, ale i ścienna. Z tych niewielkich płytek można stworzyć fantastyczne małe dzieło sztuki. Wystarczy trochę wyobraźni. Układanie mozaiki wcale nie jest trudne – dekoracje z powodzeniem wykonasz samemu w domu.

Na czym polega wyjątkowość mozaiki?

Mozaika na ścianę to coraz częściej wybierana alternatywa dla dużych kafelków. Niewielkie płytki pozwalają na stworzenie wielu, niesamowitych wzorów. Ogranicza Cię jedynie wyobraźnia. Dużą zaletą mozaiki jest fakt, że można wykonać ją praktycznie ze wszystkiego – nie tylko z dedykowanych płytek. Do jej stworzenia wykorzystać można także muszelki znalezione nad morzem, kawałki stłuczonego szkła, czy kamienie, które przyniosły Ci Twoje dzieci. Ostatnio do tworzenia mozaiki używa się także metalu lub drewna.

Drewniana mozaika? Czemu nie!

Mozaika drewniana na ścianę to wyjątkowe rozwiązanie do Twojego salonu lub przedpokoju, które stanowić będzie niesamowity element dekoracyjny. Wysoka trwałość drewnianych płytek sprawia, że nie straszne jest im działanie czynników zewnętrznych. Mozaika, dzięki swoim właściwościom antystatycznym, jest idealnym rozwiązaniem w domu, w którym mieszka alergik. Niewielkie płytki z drewna to praktycznie nowość na rynku, która  nada wnętrzom nowoczesności, ale także szyku. Dzięki różnym dostępnym kolorom drewna możesz dowolnie łączyć je zarówno ze sobą, jak i z pozostałymi elementami wystroju wnętrz. Drewno nie jest jednak tak odporne na wilgoć jak inne materiały, z których wykonuje się mozaiki, więc nie sprawdzi się w łazience. Możesz go jednak wykorzystać w sypialni albo salonie.

Zalety drewnianej mozaiki

Zdecydowaną zaletą montowania drewnianej mozaiki jest sposób jej montażu. Drewniane elementy nie są nakładane bezpośrednio na konkretną powierzchnię, ale na papier lub specjalną siatkę, które później są odpowiednio montowane w pożądanym miejscu. Proces ten w dużej mierze wpływa na długość czasu potrzebnego na wykonanie takiej mozaiki oraz na jakość i zadowolenie klienta. Kolejną zaletą drewnianej mozaiki jest jej cena. Wydawać mogłoby się, że jest to drogie przedsięwzięcie. Jest jednak dużo tańsze od zakupu i położenia tradycyjnych desek.

Wykorzystaj drewnianą mozaikę w projekcie własnego domu albo mieszkania i ciesz się wysoką jakością oraz wytrzymałością tych niewielkich płytek. Stwórz niesamowitą i oryginalną dekorację swojego wnętrza w korzystnej cenie.

Related Posts

1 Komentarzy

  • Juliia
    26 września 2021

    Jestem ogromną fanką mozaiki. Nadaje charakteru nudnemu wnętrzu 😉

Average
5 Based On 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *