klimatyzacjaolsztyn

Ogrzewanie klimatyzatorem jest czymś, co nadal budzi spore zdziwienie. Jest to jednak niezwykle ciekawa alternatywa, którą warto wziąć pod uwagę, przede wszystkim jako dodatkowe źródło ciepła. Oczywiście w określonych sytuacjach grzanie klimatyzacją z powodzeniem może stanowić także podstawowy sposób ogrzewania. Dlatego też, jeśli decydujemy się na klimatyzację, warto wybrać tą, która jest wyposażona w funkcję grzania.

Pompa ciepła z klimatyzatora

Aktualnie praktycznie większość nowoczesnych klimatyzatorów obok funkcji chłodzenia, oferuje również ogrzewanie. Są to zatem urządzenia dwufunkcyjne, które działają na podobnej zasadzie jak pompa ciepła powietrze-powietrze. Nie wszystkie jednak odznaczają się taką samą efektywnością. W tym przypadku należy przede wszystkim zwrócić uwagę na nominalną wydajność grzewczą klimatyzatora w określonym zakresie temperatur. Na rynku dostępne są już klimatyzatory z funkcją grzania, które są całkiem wydajne nawet przy temperaturach w granicach -20° C czy nawet – 30 °C.

Co ważne, ogrzewanie klimatyzacją jest o wiele bardziej ekonomiczne niż ogrzewanie grzejnikami czy farelkami zasilanymi energią elektryczną. Jeśli zatem mamy do wyboru grzanie klimatyzacjąalbo wymienione wcześniej urządzenia, to montaż klimatyzacji z funkcją grzania jest jak najbardziej opłacalny, ponieważ koszty ogrzewania klimatyzacją mogą być nawet trzykrotnie niższe.

Grzanie klimatyzacją – rodzaje klimatyzatorów

Ogrzewanie klimatyzacją jest niezwykle wygodne. Wystarczy po prostu włączyć klimatyzator i uruchomić funkcję grzania. Ciepło będzie utrzymywać się w sposób bezobsługowy. Co ciekawe, dzisiaj do wyboru mamy coraz nowocześniejsze klimatyzatory, które obok licznych funkcji – w tym grzania, odznaczają się ciekawym designem i zróżnicowanym stopniem montażu (zob. klimatyzacja Olsztyn). W przypadku jednostek montowanych wewnątrz pomieszczeń dostępne są nowoczesne urządzenia, które można instalować na ścianie, przy podłodze lub suficie. Przy czym ogrzewanie z klimatyzacji jest możliwe zarówno w instalacjach typu split i multisplit, jak i VRF.

Related Posts

1 Komentarzy

  • Maciek
    3 października 2021

    Klimatyzacja uratowała mi w lato życie.. Funkcja grzania również może okazać się przydatna, ale wszystko zależy od tego jaka sroga zima nas czeka.

Average
5 Based On 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *