oczyszczacz-powietrza

Alergia, choroby przenoszone drogą kropelkową, wszechobecne bakterie to częsty problem wielu z nas. Z łatwością można go jednak wyeliminować, używając odpowiednich sprzętów służących do poprawy jakości powietrza. Oczyszczacz powietrza to doskonałe urządzenie, które zdecydowanie poprawi komfort oddychania, usuwając zanieczyszczenia w postaci bakterii, wirusów oraz zalążków pleśni i grzybów. Poprzez zastosowanie zwiększonego przepływu powietrza, domowy oczyszczacz powietrza z funkcją oczyszczania powietrza zapewnia najwyższą jakość powietrza. 

Oczyszczacz powietrza dla domu i jego mieszkańców

Oczyszczacze powietrza to urządzenia wyposażenia gospodarstwa domowego dla osób, które świadomie chcą zadbać o swoje zdrowie. Przepływ powietrza następuje przez czterostopniowe filtry, które dokładnie eliminują szkodliwe substancje z otoczenia. Pierwszy filtr wstępny eliminuje większe zanieczyszczenia oraz cząstki kurzu unoszącego się w pomieszczeniu. Filtr węglowy jest zdecydowanie szczelniejszy, ponieważ dzięki jego właściwościom niweluje zapachy, dym papierosowy oraz szkodliwe substancje w postaci gazów. Trzecia faza oczyszczania opiera się na filtrze HEPA 13, który oczyszcza powietrze z lotnych związków organicznych, w tym grzybów, pleśni i drobinek kurzu niewychwyconych przez wstępne filtrowanie. Ostatni czwarty filtr elektrostatyczny gwarantuje skuteczność oczyszczania powietrza wzbogacony o funkcję jonizacji, dopełnia możliwości poprzedniego filtra, ostatecznie likwidując lotne związki organiczne. 

Jak wybrać oczyszczacz powietrza 

Na rynku jest wiele dostępnych oczyszczaczy powietrza, aby wybrać ten najskuteczniejszy, warto w pierwszej kolejności określić dokładnie nasze potrzeby. W gospodarstwie domowym doskonale sprawdzą się te oczyszczacze, które dodatkowo wzbogacone są w funkcję, jaką jest nawilżanie powietrza. Aby urządzenie w stu procentach spełniało swoją funkcję rodzaj oraz wielkość należy dobrać do wielkości pomieszczenia, ponieważ każdy produkt ma z góry określone, jaka jest jego maksymalna powierzchnia pomieszczenia, który będzie w stanie zapewnić wydajność oczyszczania. 

Główną zaletą urządzeń jest wykorzystanie chłonnych filtrów HEPA oraz filtrów z węglem aktywnym, to one powinny być jednym z wyznaczników doboru produktu do naszego mieszkania. Równie ważny może okazać się poziom głośności, o ile nie jest to aż tak wyczuwalne w dużych pomieszczeniach biurowych, tak w małych domostwach, gdzie pragniemy wypocząć po ciężkim dniu, warto zwrócić uwagę na wysokość decybeli i dobrać oczyszczacz, który będzie pracować możliwie cicho, a zarazem wydajnie. 

Related Posts

3 Komentarzy

 • kacper
  4 października 2021

  Generalnie jak już inwestować w oczyszczacz powietrza, to najepiej wlasnie taki z nawilżaniem. Przydaje się zwlaszcza zimą

 • alergik6
  5 października 2021

  mam i polecam wszystko alergikom. inny komfort życia! spoko artykuł!

 • Tomek
  6 października 2021

  Oczywiście, że warto, ale nie każdego stać…

Average
5 Based On 3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *