golebie-balkon

Gołębie, a także inne ptaki, potrafią być sporym zagrożeniem dla budynków. Nie tylko tych mieszkalnych, ale każdych, bez względu na przeznaczenie. Powodują szkody fizyczne, odpowiadają też za zanieczyszczenia, które pokrywają parapety, gzymsy, balkony czy tarasy. Doskonale wiedzą o tym zwłaszcza mieszkańcy bloków. Czy można się przed tym jakoś uchronić?

Już na wstępie dobra wiadomość – jest to jak najbardziej możliwe. Co więcej, istnieje co najmniej kilka metod ochrony. Jedną z najpopularniejszych jest montaż kolców na ptaki. Kraków to jedno z tych miast, w których zdecydowanie najwięcej szkód na balkonach wywołują gołębie. Jest ich tak dużo, że często trudno zapanować nad nimi zapanować. Zarówno w miejscach publicznych, w których przebywa wiele ludzi, jak i przy budynkach mieszkalnych.

Założenie fizycznej przeszkody zapewnia najwięcej korzyści w przypadku ochrony przed gołębiami i ptakami w ogóle. Szczególnie gdy zostaną wykonane w sposób profesjonalny, z uwzględnieniem kluczowych kryteriów bezpieczeństwa.

Montaż kolców na ptaki – Kraków

Oczywiście sam dobór tego typu przeszkód nie wystarczy. Ogromne znaczenie ma też to, w jaki sposób zostaną one założone. A to nie zawsze jest tak łatwe, jak może się wydawać. Szczególnie w przypadku balkonów sporych rozmiarów, jak również konstrukcji wyróżniających się wieloma trudno dostępnymi miejscami bądź pozostałymi elementami, które także trzeba zabezpieczyć (np. gzymsy i parapety).

W takim przypadku zdecydowanie najlepszych rozwiązaniem okaże się wynajęcie fachowców. Mowa tutaj o profesjonalnych firmach, w ofertach których znajduje się montaż kolców na ptaki. Kraków, podobnie jak inne duże miasta, zapewnia dostęp do takich właśnie specjalistów. Dzięki nim klienci zyskują pewność, że kolce zostaną założone w sposób prawidłowy, co przełoży się, rzecz jasna, na ich skuteczności. Balkon będzie właściwie chroniony, bez narażania ptaków na żadne niebezpieczeństwo.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *