jesienne ozdoby
jesienne-ozdoby-2020

Dziś pierwszy dzień kalendarzowej jesieni. Warto zatem odpowiednio przygotować się na dłuższe wieczory z kubkiem ciepłej czekolady w dłoni i zadbać o odpowiednią atmosferę w mieszkaniu. Jesienne dekoracje do domu z pewnością wprowadzą miły nastrój i pozwolą w pełni przetrwać ten nie zawsze słoneczny i „złocisty” czas. Dowiedz się, jak udekorować mieszkanie na jesień, by było przytulne i komfortowe.

Jesienne trendy 2020 – co jest w modzie?

Jesienne dekoracje to prawdziwe bogactwo kolorów! Wszechobecne złoto, żółć i delikatne brązy przeniesione do mieszkań i domów to przysłowiowy strzał w dziesiątkę. Ciepłe barwy pozytywnie wpływają na samopoczucie i gwarantują przytulność pomieszczenia. Decydując się na jesienną dekorację pomieszczeń należy wziąć je pod uwagę. We wnętrzach doskonale sprawdzi się również kolor niebieski, który będzie stanowił doskonałe tło dla ciepłych barw. Sprawdzić się mogą również odcienie fioletu, które jednoznacznie będą kojarzyć się z wrzosami.

Jesień od samego progu! Jak zrobić jesienne dekoracje do domu?

Jeśli chcesz poczuć jesienny klimat już od samego progu swojego domu czy mieszkania, udekoruj wejście przedmiotami, które jednoznacznie kojarzą się z tą porą roku. Możesz wykorzystać pokaźnych rozmiarów dynie bądź kompozycje składające się z jabłek, jarzębiny i polnych kwiatów. Doskonale sprawdzą się także wrzosy, wiklinowe kosze czy szyszki. Na drzwiach można zawiesić wieniec z jesiennych liści, kasztanów i orzechów.

Jesienne dekoracje wnętrz

Jednym z najprostszych sposobów na szybką zmianę wystroju wnętrza jest m.in. wymiana poszewek na poduszki. Jeśli chcesz stworzyć jesienny klimat użyj takich w kolorze żółci, złota, pomarańczy czy brązu. Zmień zasłony, a także wyjmij grube koce. Na stole postaw ozdobny wazon, a do środka włóż ususzoną trawę pampasową bądź suszone liście. Na paterze możesz umieścić również szyszki, cynamon, kasztany czy żołędzie. Doskonale sprawdzi się również kompozycja z owoców, takich jak jabłka czy gruszki. W jesiennej stylizacji wnętrza nie może zabraknąć zapachowych świec – w jesiennych kolorach i zapachach np. cynamonu.

Dekoracje okien i parapetów

W wystroju wnętrz warto zadbać również o dekoracje okien i parapetów. Jeśli posiadasz rośliny doniczkowe – wymień osłonki bądź opakuj je w jutę. Możesz również rozsypać pomiędzy nimi kasztany, żołędzie czy szyszki. Parapet to również doskonałe miejsce na małe wazony z suszonymi liśćmi, a także świeczniki w barwach jesieni. Idąc o krok dalej – możesz udekorować szyby okien naklejkami w kształcie jesiennych liści. W pobliżu okien możesz również umieścić wydrążone dynie, do których możesz włożyć wysokie świecie, a także popularne cotton balls. Na karniszu znaleźć się mogą suszone liście i szyszki.

Plakaty i makramy

Warto skupić się również na ścianach. Wymiana zdjęć w ramkach, nowe jesienne plakaty czy też makramy pozwolą na diametralną zmianę charakteru pomieszczenia. Doskonale sprawdzą się również suszone kwiaty w specjalnych dwustronnych ramkach.

Related Posts

1 Komentarzy

  • Co robić w długie jesienne wieczory? - E-lubliniec
    26 października 2020

    […] świętami. A może przygotujesz jesienne ozdoby do mieszkania? W naszym poprzednim artykule – Jesienne ozdoby 2020. Jak udekorować mieszkanie? – możesz znaleźć kilka inspiracji i […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *