Vitamin supplements on wooden spoon with healthy fruits berry, lime, pomegranete on white wooden background.Top view.

Ciało kobiety i mężczyzny funkcjonuje nieco inaczej. Dlatego też każdy z nas powinien je regularnie monitorować, w tym wykonywać badania kontrolne, które pozwolą na utrzymanie prawidłowego poziomu poszczególnych witamin i minerałów. Zobaczmy zatem, jakiego rodzaju składniki odżywcze będą szczególnie ważne dla kobiet.

Jakie witaminy będą ważne dla kobiet? Które i kiedy warto przyjmować?

Ciało kobiety i mężczyzny funkcjonuje nieco inaczej. Dlatego też każdy z nas powinien je regularnie monitorować, w tym wykonywać badania kontrolne, które pozwolą na utrzymanie prawidłowego poziomu poszczególnych witamin i minerałów. Zobaczmy zatem, jakiego rodzaju składniki odżywcze będą szczególnie ważne dla kobiet.

Czy dla kobiet i mężczyzn będą przeznaczone te same witaminy?

Oczywiście, pod wieloma względami ciało kobiety i mężczyzny działa podobnie i potrzebuje podobnych witamin oraz minerałów, choć często w innych stężeniach. Zwiększone zapotrzebowanie kobiet na niektóre z witamin sprawia, że to właśnie one powinny w szczególności zwracać na nie uwagę i w przypadku braków poddać się suplementacji. Potrzeby mężczyzn mogą być nieco inne, dlatego zawsze lepiej wybierać produkty dedykowane konkretnej płci.

Witaminy z grupy B i magnez

Kobiety, zwłaszcza chodzące na wysokich obcasach, często obserwują u siebie skurcze łydek czy nieprzyjemne mrowienie w stopach. Takie zjawiska mogą być związane z niedoborem witamin z grupy B (w szczególności witaminy B6) oraz magnezu. Odpowiadają one bowiem za działanie ludzkiego układu nerwowego, w tym za przewodnictwo nerwowe. Ono z kolei przekłada się na to, w jaki sposób działają nasze mięśnie, czy drżą lub ulegają skurczom wbrew naszej woli.

Jeśli więc doskwierają ci te problemy, a dodatkowo pijesz dużo kawy, która jest znana z wypłukiwania magnezu, powinnaś koniecznie zacząć suplementację tego minerału oraz witamin z grupy B. Powinny szybko pomóc poradzić ci sobie z problemem.

Biotyna

Witaminy dla kobiet często kojarzone są z witaminami, które odpowiadają za piękny wygląd skóry, włosów i paznokci. Nie ma w tym nic dziwnego. Każda kobieta chce przecież wyglądać jak najlepiej i cieszyć się przez długi czas młodością. Stosowanie odpowiednich witamin może w tym pomóc, więc korzystanie z nich jest jak najbardziej wskazane.

Biotyna, czyli witamina H, jest jedną z tych, które szczególnie mocno wpływają na wygląd kobiecej skóry. Odpowiada między innymi za procesy regeneracji skóry i jej wytworów, a także wpływa na ich ogólną kondycję. Przede wszystkim jej działanie widać na włosach: sprawia, że są grubsze, mocniejsze, bardziej elastyczne i właściwie nawilżone.

Kolagen i kwas hialuronowy

Właściwe napięcie skóry oraz jej wysoka gęstość przekładają się na młody, piękny wygląd. Dlatego kobiety powinny szczególnie mocno dbać o to, aby w ich organizmie znajdowała się właściwa ilość kolagenu i kwasu hialuronowego.

Pierwszy z nich jest materiałem budulcowym tkanki łącznej, w tym skóry. Oznacza to, że większa ilość kolagenu poprawia jędrność, elastyczność i gęstość skóry. Sprawia, że staje się bardziej promienna, znikają przebarwienia i niedoskonałości. Cera staje się w ten sposób młodsza.

Z kolei kwas hialuronowy odpowiada za właściwe nawilżenie tkanek. Jego dobroczynne działanie przekłada się na poprawę nawilżenia skóry i jej elastyczność. Zmniejsza dolegliwości związane z przesuszeniem i pozytywnie wpływa na wygląd, odmładzając go.

fot. materiały prasowe

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

Array