zegarki-automatyczne

Specjalne okazje wymagają odpowiedniej oprawy. Nie inaczej jest w przypadku eleganckiego ubioru. Tu zasady – zwłaszcza w modzie męskiej – nie zmieniają się od lat, a jedynie ulegają drobnym poprawkom. Podczas doboru zegarka do garnituru musimy pamiętać o kilku wytycznych, a z pewnością uda nam się skompletować gustowny strój. Niezależnie od okazji, dodatki mogą całkowicie odmienić każdą stylizację.

Jak dobrać zegarek do garnituru?

Wszystko zależy od okazji oraz koloru pozostałych dodatków. Jeśli sytuacja wymaga najwyższej elegancji, najlepiej postawić na klasyczny wybór. Zegarek marki Alpina z białą tarczą, srebrną kopertą i skórzanym paskiem świetnie sprawdzi się w przypadku czarnego garnituru. Pamiętajmy, że nie powinniśmy wybierać modeli na bransolecie. Większą elegancją cechują się minimalistyczne paski skórzane w klasycznych kolorach: czarnym i brązowym. Także szerokość tarczy nie pozostaje bez znaczenia. Unikajmy modeli sportowych, jak i tych z masywną kopertą. Zegarki Alpina pasujące do garnituru powinny zmieścić się pod mankietem koszuli – ich szerokość nie powinna przekraczać 4 cm. W przypadku oficjalnych okazji powinniśmy również zastosować zasadę minimalizmu. Im mniej zdobień oraz im prostszy design koperty, tym lepiej.

Mniej oficjalne okazje nie wymagają tak ścisłego przestrzegania zasad. Możemy wybrać niecodzienne kolory lub modele o nieco szerszej tarczy. Pamiętajmy jednak, że odejmie to nam sporo elegancji. Dla bezpieczeństwa warto wybrać stonowane, ciemne barwy. Jeśli pragniemy zabłysnąć podczas wesela czy innej uroczystości rodzinnej, możemy dobrać nawet jaskrawe kolory. Nie musimy również tak sztywno podążać za wytycznymi dotyczącymi szerokości tarczy.

Nie bez znaczenia pozostaje również kolor pozostałych dodatków. Jeśli wybraliśmy czarny pasek ze srebrną sprzączką, koperta zegarka również powinna być wykonana ze srebrnego metalu. Doskonały przykład to model marki Alpina AL-285S5AQ6. Cała seria Horological Smart Watch cechuje się minimalistyczną elegancją, dzięki czemu idealnie sprawdzi się w połączeniu z garniturem. Do złotych dodatków wybierzmy zegarek w tej samej barwie. Interesujące pozycje marki Alpina znajdziemy w serii Startimer Pilot Automatic. Połączenie czerni i złota to jedno z najbardziej luksusowych kombinacji, idealnie komplementujących eleganckie stylizacje.

Czy rodzaj mechanizmu ma znaczenie?

Do wytwornego garnituru możemy wybrać zarówno zegarki automatyczne, jak i kwarcowe. Rodzaj mechanizmu nie wpływa na renomę modelu. Polecamy jednak zwłaszcza szwajcarskie zegarki Alpina, które cieszą się niezwykłą popularnością. Wielu mężczyzn chętnie wybiera je do eleganckich stylizacji garniturowych.

Szukając zegarka do garnituru, nie możemy przeoczyć modeli, których producentem jest marka Alpina. Klasyczne kształty ze szczyptą nowoczesności – to coś, co sprawdzi się zarówno podczas ważnych uroczystości, jak i na rodzinnym weselu czy w trakcie biznesowego spotkania. Zegarki Alpina produkowane są z myślą o wielu okazjach – z pewnością znajdziemy w ofercie idealny model dla siebie.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *