industry-3129730_960_7201

Zamgławianie stanowi prawdziwą rewolucję w technikach dezynfekcji, dezynsekcji i utrzymania czystości. Możliwość błyskawicznego pokrycia dużego obszaru równomierną warstwą środka czystości, dezynfekcyjnego lub pestycydu pozwala uzyskać sterylne warunki w ułamku czasu, jakiego potrzebowałyby inne metody.

Nic dziwnego więc, że urządzenia te znajdują szerokie zastosowanie w rolnictwie, przemyśle, gastronomii i lecznictwie. Każdy, kto chciałby wykorzystać siłę zamgławiania w swoim biznesie, powinien zastanowić się nad wyborem odpowiedniego urządzenia do swoich potrzeb.

Jak działa zamgławiacz?

Zamgławiacz rozbija dostarczony mu płyn na aerozol, który następnie jest mieszany z powietrzem i uwalniany w postaci “suchej mgły”. Rozpylona w ten sposób substancja błyskawicznie wypełnia dostępną przestrzeń i osiada równomiernie na wszystkich powierzchniach. Dzięki temu zamgławiacz jest niezastąpiony w rozprowadzaniu środków dezynfekcji, jak również pestycydów. Ze względu na sposób generowania mgły, wyróżniamy zamgławiacze ultradźwiękowe oraz termiczne.

Zamgławiacz ultradźwiękowy (ULV)

Zamgławiacz ultradźwiękowy ULV wykorzystuje fale dźwiękowe o bardzo wysokiej częstotliwości, aby rozbić dostarczony mu płyn na aerozol. W ten sposób powstaje tak zwana “zimna para”. Główną zaletą tej metody jest właśnie fakt, że nie wytwarza ona ciepła i w związku z tym nie może spowodować żadnej reakcji z aerozolowaną substancją, co mogłoby zmienić jej właściwości. Wady to natomiast zależność od źródła prądu elektrycznego oraz mniejsza niż w przypadku urządzeń termicznych wydajność.

Zamgławiacz termiczny

Zamgławiacz termiczny wykorzystuje temperaturę, by zamienić podaną mu ciecz w parę, która wyrzucana pod dużym ciśnieniem miesza się z chłodniejszym powietrzem i gwałtownie skrapla, tworząc aerozol. Chociaż podgrzanie może potencjalnie zmienić właściwości chemiczne używanej substancji, to nie stanowi to problemu w razie korzystania ze środków specjalnie przystosowanych do wykorzystania w zamgławiaczach. Zaletą zamgławiacza termicznego jest natomiast jego znacznie większa wydajność oraz fakt, że jest on zasilany paliwem i jako taki pozostaje niezależny od sieci elektrycznej.

Jaki zamgławiacz powinienem wybrać?

Zarówno zamgławiacze termiczne, jak i ultradźwiękowe doskonale wykonują swoje zadania. Wybór takiego lub innego modelu powinien być podyktowany przede wszystkim naszymi potrzebami, w szczególności wymiarami przestrzeni, którą chcemy poddawać zamgławianiu oraz dostępności sieci elektrycznej na miejscu. Ze względu na prostotę działania urządzenia ULV można traktować jako swego rodzaju domyślną opcję przy zamgławianiu pomieszczeń. Z kolei duża wydajność zamgławiaczy termicznych oraz ich niezależność od dostępu do źródeł prądu czyni je idealnym wyborem dla wszystkich tych, którzy potrzebują zamgławiania naprawdę dużych pomieszczeń, jak również pragnących wykorzystać tę technologię na świeżym powietrzu.

Sprawdź wybór zamgławiaczy termicznych w naszym sklepie!

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *