20220121221646_pexels-photo-5935792.jpeg

Podsłuchy telefonu zazwyczaj kojarzymy ze służbami – np. policją lub wywiadem. Okazuje się jednak, że współczesna technologia daje możliwość ich założenia dosłownie każdemu. Z tym zagadnieniem może jednak wiązać się wiele wątpliwości. Najważniejsze z nich – te dotyczące legalności oraz stosowności takiego rozwiązania – omawiamy w nowym artykule. Wyjaśniamy w nim również, kiedy zdobyte dzięki podsłuchom informacje mogą okazać się przydatne. 

Podsłuch telefonu. Czy oprogramowanie przeznaczone do podsłuchów jest legalne?

Wiele osób na pewno zastanawia się, czy uzyskiwanie informacji o tym, co robi użytkownik telefonu jest w świetle polskiego prawa legalne. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Jeśli zależy nam na tym, by zdobyte tak dane później udostępnić lub wykorzystać w jakiś sposób, niestety czeka nas rozczarowanie – obowiązujące aktualnie przepisy na to nie zezwalają. Zupełnie inaczej sprawa wygląda jednak, jeśli podsłuchane rozmowy zostawimy dla siebie – wówczas nie grożą nam żadne konsekwencje. 

Podsłuchiwanie rozmów i wiadomości SMS na telefonie komórkowym – czy mąż mnie zdradza? 

Jednym z najczęstszych powodów, dla których decydujemy się zainstalować podsłuch na telefon są na pewno wątpliwości co wierności współmałżonka. Informacje pozyskane dzięki tej technologii pozwolą nam odpowiedzieć na częste pytanie o to, czy mąż lub żona mnie zdradza. Pamiętajmy jednak, że nie mogą one być wykorzystane jako dowód w sądzie. Ich zdobycie powinniśmy powierzyć agencji detektywistycznej. 

Kiedy zainstalować aplikację szpiegowską z podsłuchem telefonu? Kontrola rodzicielska 

Aplikacja pozwalająca na podsłuch telefonu i odczytanie wiadomości z komunikatorów to też doskonały sposób dla rodziców po to, by sprawdzić, czy ich pociecha korzysta z internetu w prawidłowy sposób. Możemy w ten sposób uchronić ją przed wieloma zagrożeniami czekającymi w sieci – np. pornografią, pedofilią, przemocą czy oszustwami. 

Podsłuch GSM rozmów telefonicznych – praktycznie niewykrywalne sprawdzanie pracowników 

Aplikacje do podsłuchu są ponadto często instalowane przez pracodawców na telefonach służbowych. Dzięki nim mają oni możliwość przekonać się, czy pracownicy korzystają z nich w odpowiedni sposób i w porę zareagować – np. gdyby wiązałoby się z zaniedbywaniem obowiązków zawodowych.

Jak założyć założyć podsłuch na telefon z systemem Android bez pomocy specjalistów?

Co ważne, założenie podsłuchu jest dziś banalnie proste. Jest on dostarczany jako aplikacja na telefon, po zainstalowaniu której wszystkie informacje o aktywności użytkownika zostaną przekazane do właściciela podsłuchu. Aplikacje tego typu działają w sposób praktycznie uniemożliwiający ich wykrycie. To zapewnia bezproblemowe pozyskanie danych i bezpieczeństwo.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *