20240521224944_download

Placówki penitencjarne funkcjonują według ściśle określonych reguł.  Z tego powodu często rodziny osadzonych lub tymczasowo aresztowanych mają problem z dostarczeniem tej osobie paczki lub pieniędzy. Czy i na jakich zasadach paczka dla więźnia może być przekazana? Jak wysyła się więźniom paczki?

Przeczytaj nasz artykuł a dowiesz się:

  • jak wysłać raz w miesiącu paczkę żywnościową lub higieniczną do więzienia
  • jak kompletujemy paczkę do więzienia

Każdy zakład karny czy areszt śledczy ma swoje zasady dotyczące paczek dla więźniów czy odwiedzin, dlatego warto pytać o nie w danej jednostce lub sprawdzić na stronie internetowej.

Paczka do więzienia – co może zawierać paczka żywnościowa lub paczka higieniczna?

Pobyt w areszcie lub więzieniu to trudny czas. Osadzeni nie zawsze znają swoje prawa (które możemy sprawdzić np. na https://zatrzymanie.com.pl). Jeśli chodzi o dostarczanie różnych produktów, więzień ma prawo do paczek o konkretnej zawartości np. z książkami, ubraniami czy środkami higieny osobistej. Można wysłać również więźniowi pieniądze, które potem wyda w więziennej kantynie na potrzebne mu rzeczy.

Paczka żywnościowa przysługuje osadzonym raz w miesiącu. Może być zamówiona przez osobę najbliższą. Paczka z artykułami spożywczymi nie może być cięższa niż 6 kg wagi i zawierać więcej niż 9 litrów napojów (w tym mleka).

W celu realizacji paczki higienicznej zawierającej produkty zakupione na zewnątrz osadzony potrzebuje talon, na którym jest napisane co osoba osadzona ma prawo otrzymać. O pozwolenie na konkretne produkty (jak np. chusteczki, papier, szczoteczka do zębów, pilniczek do paznokci itd.) musi ubiegać się osadzony u swojego wychowawcy. Zakupione produkty można dostarczyć w kartonie lub torbie foliowej razem z talonem. Można je również zakupić bezpośrednio w jednostce, w kantynie. Część jednostek realizuje zamówienia na paczki higieniczne (produkty zakupione w więziennej kantynie) bez wydawania talonu.

Jak dostarczyć paczkę żywnościową lub paczkę higieniczną do więzienia?

Zakupione artkuły żywnościowe lub higieniczne możemy dostarczyć za pośrednictwem poczty lub przez rodzinę czy pełnomocnika do zakładu karnego lub aresztu śledczego. Można również skompletować paczkę na miejscu, w oparciu o dostępne w kantynie artykuły żywnościowe i higieniczne, na podstawie listy dostępnych produktów, a służba więzienna sama dostarczy zakupione produkty osadzonemu.

Istnieją również profesjonalne firmy pomagające w skompletowaniu paczki (np. https://paczkahigieniczna.pl). Wystarczy wypełnić formularz zamówienia, wybrać zawartość paczki żywnościowej lub higienicznej na podstawie listy produktów dostępnych w danej jednostce i opłacić. Firma kompletuje zamówienie na paczkę żywnościową lub paczkę higieniczną i dostarcza ją za pośrednictwem zakładu karnego. Dzięki temu mamy pewność, że skazany otrzymuje paczkę żywnościową w dobrym stanie i jak najkrótszym czasie.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

Array