6363c37da60a0e77831d9917_1-wizualizacja-dachu-solarnego-myroof-p-800_wp

Jeśli zdecydowałeś się zainwestować w fotowoltaikę, musisz dokonać wyboru między klasycznymi panelami, a nowocześniejszą wersją pokrycia w formie dachu solarnego. Czym się różnią te rozwiązania i które z nich jest korzystniejsze? Przekonasz się o tym, porównując je do siebie, zestawiając najważniejsze różnice i podobieństwa…

Dach solarny vs. panele fotowoltaiczne – różnice i podobieństwa

Panele fotowoltaiczne i dachy fotowoltaiczne bazują na tak zwanych ogniwach fotowoltaicznych. Są to elementy, które wychwytują energię słoneczną, a następnie przekształcają ją w energię elektryczną wykorzystywaną w domach. Obydwa rozwiązania są niesamowicie wydajne i w znacznym stopniu obniżają rachunki za prąd. Różnica polega jednak na tym, że pokrycia solarne potrafią wykorzystywać potencjał całej powierzchni dachu. Panele słoneczne, które są rzecz jasna dodatkowym obciążeniem dla domu, nie wykazują aż takiej efektywności działania. Przede wszystkim dlatego, że nie pokrywają dachu w całości.

Jeśli chodzi o estetykę wykonania, dach solarny też ma znacznie więcej do zaoferowania. Tradycyjne panele fotowoltaiczne wielu osobom po prostu się nie podobają. Solarne dachy przypominają natomiast szklane powierzchnie – nowoczesne i stylowe i niesamowicie reprezentacyjne. 

W przypadku dachów z funkcją fotowoltaiczną szkopuł tkwi jednak w tym, iż należy je założyć już w momencie wykonywania dachu. Panele można natomiast zamontować w dowolnym czasie. Wszystko dlatego, że dachy z funkcją fotowoltaiczną dodatkowo są też standardowym poszyciem. Dachówka tego typu służy więc, jako pokrycie dachowe i materiał wykorzystujący energię odnawialną w jednym. 

Która opcja z dostępnej na rynku fotowoltaiki będzie korzystniejsza dla Ciebie?

Podsumowując, jeśli jesteś właścicielem budynku z klasycznym pokryciem dachowym, nie planujesz generalnego remontu ani kupna nowego domu, optymalną opcją dla Ciebie będą panele fotowoltaiczne. Jeśli jednak jesteś w trakcie budowy domu, planujesz takową lub remont – wybierz dach solarny. 

Dachy fotowoltaiczne to innowacyjne rozwiązania, realizowane najczęściej w ramach nowych projektów budowlanych. Są idealnym wyborem dla osób, którym zależy na nowoczesnej prezencji budynku – prostej, stylowej formie. Są gwarancją trwałości i maksymalizacji zwrotu poniesionych kosztów. Przede wszystkim jednak są praktycznym, wielozadaniowym rozwiązaniem. Technologią umożliwiającą korzystanie z odnawialnych źródeł energii, która dodatkowo spełnia funkcję klasycznego pokrycia. 

Gdzie możesz zapoznać się z ofertą dachów solarnych?

Firma My Roof, której ofertę można znaleźć pod adresem: https://www.myroof.pl/oferta to gwarancja najlepszego wyboru. Pokrycie właściwe z funkcją fotowoltaiczną, które proponuje wskazana marka to pierwszy, polski dach solarny. Warto bowiem wiedzieć, że takie rozwiązanie jest na rodzimym rynku nowością. Wszystko wskazuje jednak na to, że z biegiem czasu wyprze ono klasyczne propozycje z zakresu fotowoltaiki.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

Array