karma-dla-psa

Każdy właściciel czworonożnego przyjaciela wie, że to, co zjada jego futrzak, ma ogromny wpływ na jego samopoczucie oraz kondycję psychofizyczną. Dlatego wybór żywności zarówno dla kotów, jak i psów to niemałe wyzwanie. Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy istnieje sprawdzony sposób, pozwalający wybrać najlepszą karmę dla domowego pupila, która nie tylko błyskawicznie zniknie z miski, lecz również dostarczy zwierzakowi odpowiednią ilość składników odżywczych.

Karma dla zwierząt – jak wybrać?

Dobór jedzenia dla futrzaków zarówno miauczących, jak i szczekających wbrew pozorom jest naprawdę prostym zadaniem. Wystarczy pamiętać o kilku podstawowych zasadach, aby dopasować właściwą karmę dla pupila. Dostępne na rynku nowoczesne i specjalistyczne karmy dla zwierząt czworonożnych zaspokajają w większości przypadków szczególne potrzeby żywieniowe pupilów. Jednak czy wszystkie?

Zanim kupisz opakowanie karmy, zwróć uwagę dosłownie na kilka kwestii, jednak bardzo ważnych. Karma powinna być dostosowana do wieku futrzaka. Inna będzie dla małego kotka lub pieska, a inna dla dorosłego kota lub psa. Najważniejsze jest jednak odpowiednie dawkowanie karmy, co z kolei zależy od aktywności, wieku czy stanu zdrowia zwierzaka. Następnym kryterium podczas doboru pożywienia jest aktywność zwierzątka. Więcej białka i składników odżywczych potrzebują futrzaki prowadzące bardzo intensywny tryb życia.

Kolejną kwestią  jest skład karmy dla zwierząt domowych. Zanim wybierzesz pożywienie i umieścisz je w koszyku, pamiętaj, aby przeanalizować dokładnie etykiety znajdujące się na opakowaniach. Unikaj produktów zawierających sztuczne barwniki, wzmacniacze smaku, konserwanty oraz inne substancje mogące mieć negatywny wpływ na zdrowie i samopoczucie futrzaka. Do stałego żywienia na co dzień najlepsza okazuje się sucha karma dla kota w granulkach. Tego typu produkty można znaleźć między innymi w ofercie naszego sklepu internetowego.

Co powinna zawierać karma dla psa i dla kota

Żeby czworonożni pupile błyskawicznie opróżniali miski, pożywienie znajdujące się w nich musi im smakować. Jeśli znajdziesz karmę wolną od chemicznych substancji, masz pewność, że Twój czworonożny przyjaciel zje ją chętnie. Sztuczne wzmacniacze smaku zmieniają go i zniekształcają zapach. A psy i koty mają bardzo mocno rozwinięty zmysł węchu. Gdy coś ma nieświeży, sztuczny zapach, nie zjedzą tego.

Ponadto karma dla psa i kota stworzona wyłącznie z naturalnych składników bez zbędnej chemii, okazuje się bardziej syta. Należy podawać futrzakom pożywienie z dużą zawartością mięsa z dodatkiem owoców, warzyw oraz ziół. Warto zadbać, aby w karmie oprócz mięsa znajdowały się także ryby, chrząstki, wątróbka, szpik, a nawet jaja, które są źródłem bardzo wysokiej zawartości minerałów i witamin.

Czy karmy dla zwierząt marki Acana pozwalają spełnić oczekiwania czworonogów

W sklepie internetowym Acana znajdziesz pożywienie dla psów i kotów dostosowane do ich szczególnych potrzeb. Wszystkie karmy stworzone zostały ze starannie wyselekcjonowanych składników od ekologicznych dostawców, co zapewnia niepowtarzalny skład oraz wyrazisty aromat. Reasumując, wybierając karmę dla czworonożnego przyjaciela, należy zwrócić uwagę na jego potrzeby żywieniowe, wiek, tryb życia, a także na składniki.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *