jak-urzadzic-pokoj-dzieciecy
jak-urzadzic-pokoj-dzieciecy

Jesteś w trakcie urządzania pokoju dla dziecka? Zastanawiasz się, co powinno się w nim znaleźć? Dowiedz się, jakie meble do pokoju wybrać i jak go pomalować, by był estetyczny i praktyczny.

Jak urządzić pokój dziecka?

Projektowanie pokoju dla dziecka nie należy do prostych zadań. Aranżując przestrzeń należy wziąć pod uwagę przede wszystkim wiek pociechy. W przypadku niemowlaków warto postawić na absolutny minimalizm. Nie ma co ukrywać, że przez pierwsze miesiące, a być może i lata, pokój dziecięcy nie będzie za często używany. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest zatem wstawienie niezbędnych mebli i akcesoriów, takich jak łóżeczko i przewijak, niż aranżowanie go w modny sposób z dbałością o najmniejszy nawet szczegół. Ważne, aby pokój był przytulny i minimalistyczny.

Co do pokoju dziecięcego?

Pokój dziecięcy powinien być przytulny, jasny, ale przede wszystkim praktyczny i funkcjonalny. Przestrzeń powinna zostać zaaranżowana w taki sposób, by dziecko zyskało osobną przestrzeń do odpoczynku, nauki i zabawy. Pokój dziecięcy powinien być przestrzenią kreatywną i ciekawą.

Jak pomalować pokój dziecka?

Jednym z najmodniejszych trendów ostatnich lat jest przestrzeń skandynawska, która utrzymana jest najczęściej w spokojnych, pastelowych barwach. Jeżeli wydaje Ci się, że białe czy szare ściany są zbyt surowe, możesz spróbować ocieplić pomieszczenie dodatkami bądź pomalować jedną ścianę na bardziej wyrazisty kolor. Innym rozwiązaniem jest również wykorzystanie tapety.

Meble do pokoju dziecięcego

Najważniejszym elementem są meble. W pokoju niemowlęcym wystarczy łóżko, przewijak i komoda na ubranka. W przypadku starszych dzieci należy zadbać zarówno o wygodne łóżko, jak i przestrzeń do nauki z odpowiednich rozmiarów biurkiem i wygodnym krzesłem. Nie bez znaczenia jest również strefa przechowywania – szafa, komoda z szufladami, a także miejsce na zabawki i akcesoria do kreatywnej pracy dziecka. Dobrym rozwiązaniem może być zabudowa pod sufit z przesuwnymi drzwiami. Wewnątrz ogromnej szafy przy odpowiedniej organizacji będzie można przechowywać zarówno ubrania, jak i inne przedmioty. Doskonałym miejscem do przechowywania zabawek może być również przestrzeń pod łóżkiem.

Co na ścianę w pokoju dziecka?

W przypadku pokojów pomalowanych na jeden jasny odcień warto zadbać o dekoracje na ścianach. Możesz powiesić na ścianie kolorowe obrazki ze zwierzątkami, łapacze snów z imieniem dziecka czy też kolorowe girlandy. Doskonale prezentują się również tematyczne tapety, np. gwiazdki czy też mapa świata.

Jaki dywan do pokoju dziecka?

Dywan w pokoju dziecka to jeden z niezwykle przydatnych akcesoriów. Sprawia, że pomieszczenie staje się przytulne, a przy okazji doskonale wytłumia dźwięki. Zapewnia to dziecku doskonałe warunki do snu i odpoczynku, a w późniejszym okresie umożliwia beztroską zabawę. Dywan doskonale izoluje od podłoża, zapewniając doskonałą przestrzeń do zabawy. Do pokoju dziecięcego doskonale sprawdzą się dywany utrzymane w pastelowych barwach z wysokim włosiem. Najlepiej, aby wykonane były z materiału, który jest antyalergiczny i antystatyczny.

Dobrym pomysłem jest zaangażowanie dziecka w organizacje pokoju. Dziecko poczuje się ważne i będzie czuło się wyjątkowo tworząc własną przestrzeń. Zapytaj o jego zainteresowania i upodobania. Wspólnie z pewnością uda Wam się stworzyć nie tylko praktyczną, ale przede wszystkim piękną przestrzeń!

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *