dom-z-brama

Otwieranie bramy garażowej bez wysiadania z samochodu to udogodnienie, które docenia się, zwłaszcza gdy aura nie dopisuje. Taką możliwość zapewnia brama automatyczna. A jeśli budynek nie jest w nią wyposażony? Nic straconego! Jak można zautomatyzować zwykłą bramę? Jakie napędy do bram są dostępne na rynku?

Napędy do bram – sposób na zautomatyzowanie zwykłych bram garażowych

Brama automatyczna jest niezwykle wygodna w użytkowaniu. Można ją otworzyć bez konieczności wysiadania z samochodu. Nie każdy jednak taką bramę ma, co jednak nie oznacza, że musi pogodzić się z brakiem udogodnienia. Zwykłe bramy garażowe można bowiem zautomatyzować. W jaki sposób? Montując odpowiednie napędy do bram. Rynek obfituje w niezawodne urządzenia, które można z łatwością dopasować do indywidualnych potrzeb.

Wybierając mechanizm, należy wziąć pod uwagę rodzaj bramy oraz jej ciężar. W przypadku:

  • bramy rolowanej – sprawdzi się napęd rurowy,
  • bramy uchylnej lub segmentowej – odpowiedni będzie mechanizm łańcuchowy,
  • bramy skrzydłowej – stosuje się napędy mechaniczne (najczęściej śrubowe) i elektrohydrauliczne.

Wśród dostępnych na rynku opcji coraz większym uznaniem cieszą się podziemne napędy do bram. Są to najdroższe warianty na rynku. Zapewniają jednak płynną i bezawaryjną pracę przez wiele lat. Ich zaletą jest również fakt, że są praktycznie niewidoczne.

Żeby jednak zautomatyzowanie zwykłej bramy garażowej było możliwe, trzeba dysponować odpowiednią ilością miejsca na napęd. W skład systemu – oprócz samego napędu – wchodzą też bowiem siłowniki, ramię wprawiające w ruch skrzydło, centrala sterująca, przewody czy też elementy odpowiadające za bezpieczeństwo.

Na rynku dostępne są różne napędy do bram. Z łatwością można je dopasować do rodzaju i ciężaru posiadanej bramy, co pozwala na jej zautomatyzowanie, a w efekcie otwieranie bez konieczności wychodzenia z auta. Przy wyborze mechanizmu warto zwrócić uwagę nie tylko na jego parametry techniczne, ale też markę. Sprawdzony producent to gwarancja jakości.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *